۱۳۹۶/۰۶/۱۲

در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان ارائه شد؛ گزارش دستگاه های استان برای اجرای بسته ارتقای تولید و توان ملی

در جلسه پنجاه و هشتم ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان خراسان رضوی، گزارش دستگاه های اجرایی در خصوص بسته ارتقای توان  تولید ملی ارائه و بررسی شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی در این جلسه اظهار داشت: در فروردین ماه سال 96 بسته های رونق تولید و اشتغال در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور مصوب و ابلاغ گردید.
رضا جمشیدی افزود: این بسته ها شامل 5 بسته ارتقای توان تولید ملی، ، تامین مالی و سرمایه گذاری ، جذب ، توسعه و تعمیق تکنولوژی ، تجارت خارجی، اشتغال و توانمند سازی  می باشد که در قالب 239 بند تدوین و تصویب  شده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی خاطر نشان کرد: 35 درصد بندهای مصوب بسته های 5 گانه مربوط به بسته ارتقای توان تولید ملی است .
وی همچنین در بخش دیگری از جلسه در سخنانی از واگذاری 345 پروژه دولتی در سال 95 به بخش خصوصی از طریق کلیه ظرفیت های قانونی واگذاری اشاره کرد و گفت: در این راستا در سال گذشته  از مجموع 345 پروژه واگذار شده استان به بخش غیر دولتی ، تعداد 33 پروژه آن، نیمه تمام و 312 پروژه به بهره برداری رسیده  است. 
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوی با بیان اینکه واگذاری پروژه های دولتی به بخش غیر دولتی از جمله تکالیف برنامه ششم توسعه کشور است  افزود : برنامه ریزی برای واگذاری پروژه های جدید، نیمه تمام و آماده بهره برداری به بخش غیر دولتی در سال 96 از جمله موارد مورد تاکید این سازمان می باشد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی از دستگاه های اجرایی استان نیز خواست کارگروه های واگذاری را در درون دستگاه فعال کنند تا برخی از پروژه ها با توجه به محدودیت های اعتباری از دستور کار دولت خارج شود.
در ادامه این جلسه ادارات کل صنعت ، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاندارد، حفاظت محیط زیست و شرکت های آب منطقه ای، شهرکهای صنعتی گزارش عملکردی دستگاه های خود را در خصوص اجرای بسته ارتقای توان تولید ملی ارائه دادند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی وتوسعه منابع استانداری نیز در این جلسه اظهار داشت : دستگاه های اجرایی می بایست موضوعات مرتبط با جایگاه خود را در بسته های رونق تولید واشتغال تعیین وگزارش عملکرد اقدامات  انجام شده حوزه های کاری خود را  به طور مرتب به دبیر خانه ستاد ارسال نمایند.

 
 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۵۲۲


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوي .