۱۳۹۶/۰۶/۱۳

برگزاری اولین وبینار کشوری با موضوع خط مشی گذاری عمومی در سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی

اولین وبینار کشوری با موضوع خط مشی گذاری عمومی همزمان با سراسر کشور در سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی، در این جلسه آموزشی که با حضور پروفسور الوانی چهره ماندگار پدر علم مدیریت ایران برگزار شد ، با استفاده از فناوری های نوین به طور همزمان جمعی از معاونان وکارشناسان دستگاههای اجرایی استان با شیوه های نوین علم مدیریت آشنا شدند .
پروفسور الوانی در این جلسه ضمن بیان نکاتی چند در خصوص خط مشی گذاری عمومی دولت ، اظهار داشت : در مساله توسعه نیاز به حرکت جمعی همه بخش ها وجود دارد تا از طریق کارگروههای مشترک بتوان در اجرای خط مشی ها هماهنگی لازم بوجود آید.
وی مشکلات ساختاری و فرهنگی را دو مساله اصلی در اجرای حرکت های جمعی در بخش دولتی خواند و گفت: عدم یکپارچگی دستگاه های اجرایی باعث مشکلات زیادی در شرایط عمومی جامعه می شود که هر چند ممکن است اثر بخشی جزئی داشته باشد اما نارضایتی عمومی را در پی خواهد داشت.
چهره ماندگار علم مدیریت ایران، تفکر سیستمی را نیاز حرکت های جمعی خواند و گفت: تفکر سیستمی به این معناست که با اصلاح یک بخش نباید سایر بخش ها دچار مشکل و عارضه شوند.
شایان ذکر است که این وبینار کشوری با همکاری مشترک مرکزآموزش و پژوهش های توسعه وآینده نگری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و مرکز آموزش مدیریت دولتی برگزار شد.
استفاده از فناوری های نوین برای برگزاری کارگاه های آموزشی با حضور نخبگان و چهره های برجسته از جمله  ویژگی های این وبینار آموزشی می باشد.

 
 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۵۰۳


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوي .