۱۳۹۶/۰۶/۳۰

در کارگروه هماهنگی امور اقتصادی اشتغال وسرمایه گذاری برنامه ششم توسعه استان صورت پذیرفت : بررسی برنامه عملیاتی ششم توسعه خراسان رضوی در حوزه های صنعت و معدن ، کشاورزی ، منابع طبیعی و اشتغال

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی،در این جلسه اهداف کمی کلان و بخشی، پیش بینی منابع مالی، اولویت های مورد نیاز استان در چارچوب برنامه ششم توسعه توسط سازمان جهاد کشاورزی و صنعت و معدن مورد نقد وتبادل نظر قرار گرفت.
مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه برنامه ششم ریل گذاری توسعه استان برای 5 سال آینده است، گفت: امسال توقع از حوزه اقتصادی بسیار بالا است و باید به حوزه اقتصاد و اشتغال کمک شود.
علی رسولیان با اشاره به اینکه حوزه صنعت و معدن و کشاورزی در ایجاد اشتغال مهم هستند،عنوان کرد: حوزه اقتصادی استان نیازمند تعامل بین همدیگر هستند و این زنجیره تعاملی باید تقویت شود.
مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری خراسان رضوی تاکید کرد: منابع باید صحیح و اصولی و درجهت ایجاد اشتغال و توسعه استان استفاده شود.
احمد نجاری مقدم دبیر کارگروه کارگروه هماهنگی امور اقتصادی اشتغال وسرمایه گذاری برنامه ششم توسعه خراسان رضوی نیز در این جلسه با بیان  توضیحاتی درارتباط با فرآیند تدوین برنامه عملیاتی ششم توسعه استان خاطر نشان کرد : پیشنهادات مطرح شده از سوی روسای کمیسیونهای سه گانه ذیل این کارگروه مورد تایید و درجلسه آتی ستاد تلفیق برنامه عملیاتی ششم توسعه با حضور استاندار بررسی و مورد تصویب قرار خواهد گرفت
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در این کارگروه ضمن بیان نقش موثر کشاورزی در اقتصاد ملی، ایجاد اشتغال و افزایش تولید ناخالص ملی در استان به ارائه اهداف بخش کشاورزی و منابع طبیعی در برنامه ششم توسعه استان پرداخت و اعضا این کارگروه نیز نقطه نظرات خود را پیرامون موضوعات مطرح شده اظهار داشتند.
بر این اساس، ایجاد الگوهای کشاورزی، ساختار نوین تولید و توسعه فن آوری ها، ایجاد و توسعه واحدهای دامداری مکانیزه، توسعه مجتمع های گلخانه ای و ایجاد شهرک کشاورزی به منظور افزایش بهره وری در تولید و کاهش مصرف آب، اجرای سیستم آبیاری نوین و احداث کانال های آبیاری مدرن و توسعه مکانیزاسیون و تقویت تشکل های بخش کشاورزی وتوسعه آن به منظور مشارکت در تصمیم گیریها و توسعه صنایع تبدیلی از جمله برنامه های توسعه بخش کشاورزی استان در سال های برنامه ششم می باشد.
در ادامه این جلسه  نماینده سازمان صنعت و معدن و تجارت مراحل تدوین سند عملیاتی برنامه ششم توسعه  شامل تدوین چشم‌انداز و مأموریت بخش، بررسی تحلیل وضعیت موجود، تدوین اهداف کلی وکمی بخش، تدوین راهبردهای توسعه بخش، تدوین برنامه‌های عملیاتی و نیز الزامات تحقق اهداف و برنامه‌ها عنوان کرد.
تشریح روند تغییرات شاخص های کلان اقتصادی استان همچون ارزش افزوده و تولید ناخالص داخلی ، جمعیت و اشتغال نیروی کار ، بهره وری و تجارت خارجی و همچنین چگونگی پیش بینی متغیرهای یاد شده با استفاده از الگوهای ریاضی برای برنامه ششم توسعه توسط کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی  از جمله دیگر دستور کارهای این کارگروه بود.
 
 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۶۱۴


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوي .