۱۳۹۶/۰۸/۰۱

شصتمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان خراسان رضوی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی، در این جلسه به بررسی و تبادل نظر در خصوص بسته های رونق تولید و اشتغال دستگاههای اجرایی، ارائه گزارش دستورالعمل استقرار و توسعه مرکز ملی پایش کسب و کار کشور و گزارش پروژه های اقتصاد مقاومتی سازمان صنعت، معدن و تجارت، شرکت برق منطقه ای خراسان و شرکت توزیع نیروی برق مشهد پرداخته شد.
رضا جمشیدی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان  از مدیران کل دستگاه های اجرایی خواست یک بانک اطلاعاتی در خصوص موقعیت ها و پتانسیل های هر منطقه جهت سرمایه گذاری در حوزه تخصصی خود تهیه کنند.
وی تاکید کرد: وظیفه دستگاههای اجرایی هدایت سرمایه گذاران است تا در جاهایی که لازم است سرمایه گذاری نمایند.
 رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی اظهار کرد: باید در حوزه سرمایه گذاری اطلاعات درست در اختیار سرمایه گذار قرار گیرد تا بتواند به راحتی مسیر را انتخاب کرده و با تجزیه و تحلیل وارد گود سرمایه گذاری شود.
وی بیان کرد: در این مسیر باید نیروی انسانی را هدایت کنیم. علاوه بر این، هدف کلی پروژه ها باید تعیین و شیوه تأمین منابع مالی و اجرای پروژه هایی که به بخش خصوصی واگذار می شود نیز مشخص گردد.
جمشیدی خاطر نشان کرد: هدف اصلی این است که اطلاعات درست به سرمایه گذاران ارائه گردد و در این راستا بانک اطلاعاتی جامع که شامل اطلاعات تمامی ادارات مرتبط با سرمایه گذاری اعم از صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی و همچنین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بایستی ایجاد گردد ، تا یک مسیر واحد برای سرمایه گذار فراهم شود و در عین حال علاوه بر اطلاعات موجود موانع و نواقص هر پروژه نیز مشخص گردد تا بتوان به راحتی طرح را مورد بررسی قرار داد.
مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری خراسان‌رضوی نیز در این جلسه از همه دستگاههای اجرایی خواست که در اسرع وقت گزارش عملکرد در حوزه اقتصاد مقاومتی را درقالب فرم نیپا به دبیرخانه ارائه نمایند.
علی رسولیان از گشایش فاینانس برای پروژه های استان خبر داد و اظهار کرد: تا کنون 18 پروژه ملی برای استفاده از فاینانس معرفی شده اند.
وی گفت: یکی از اهداف برگزاری جلسات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان این است که مسائل پروژه های که مشکل دارند حل شود، لذا دستگاههای اجرایی  قبل از جلسه مشکلات خود را به دبیرخانه ارسال کنند تا راهکارهای لازم بررسی و درجهت رفع آنها اقدام شود.
مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری خراسان‌رضوی عنوان کرد: بررسی موانع و مشکلات موجود بر مسیر اشتغال استان قابل طرح در جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی بوده و همچنین اولویت بندی در اجرای پروژه ها در دستور کار قرار دارد
 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۶۰۶


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوي .