۱۳۹۶/۰۸/۰۶

بازدید معاون رئیس جمهور از خط دوم قطار شهری مشهد

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و سخنگوی دولت از مراحل اجرای خط دوم قطار شهری مشهد بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی، محمدباقر نوبخت صبح امروز در حاشیه بازدید از خط دوم قطارشهری مشهد گفت : تسهیل عبور و مرور مردم در جغرافیای شهر از طریق توسعه قطارشهری از مهمترین سیاستهای دولت است.
معاون رئیس جمهوری در ادامه همچنین به سهم شهرداریها از محل مالیات بر ارزش افزوده اشاره و بیان کرد: سهم شهرداریها از این محل حدود 15 هزار میلیارد تومان است. در این خصوص هیچ کاهشی رخ نداده و دولت ریالی از این مبالغ را استفاده نمی کند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور درادامه همچنین گفت: برخی استانهای کشور فاقد خطوط ریلی هستند. با توجه به وضعیت ویژه مشهد و میزبانی شایسته زائران داخلی و خارجی همواره این کلانشهر مورد توجه دولت بوده است.وی افزود: اجرا و تعدد خطوط متعدد مترویی و همچنین مساعدت دولت برای اجرای پروژه قطار سریع السیر برقی مشهد - تهران که بسیار هزینه بر است گواه این موضوع می باشد.
نوبخت ادامه داد: دولت 15 درصد سهم خود را برای اجرای این پروژه با همه سختیها تامین کرده است. همواره مشهدالرضا(ع) متفاوت از سایر نقاط کشور دیده می شود که البته این التفات نیست بلکه وظیفه و ضرورت است.
سخنگوی دولت گفت: این یک وظیفه است که تمام امکانات را برای رفاه حال زائران داخلی و خارجی فراهم کنیم. استاندار خراسان رضوی نیز همیشه مسائل مشهد را به ما منعکس می کرده و می کند، هم اکنون نیز شهردار مشهد با برنامه ای که دارد در بحث مترو پیشرفتهای خوبی در این کلانشهر حاصل خواهد شد
رئیس سازمان برنامه و بودجه همچنین از مرحله نخست خط دوم قطارشهری مشهد و ایستگاه در دست ساخت سعدی بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند اجرای این پروژه قرار گرفت.
استاندار خراسان رضوی، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان، شهردار مشهد و جمعی از اعضای شورای شهر مشهد نوبخت را در این بازدید همراهی کردند 
 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۵۰۹


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوي .