۱۳۹۶/۰۹/۱۹

پنجمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان خراسان رضوی برگزار شد

پنجمین جلسه شورای برنامه ریزی وتوسعه استان خراسان رضوی با حضور استاندار، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی ،  معاونین استاندار و مدیران دستگاههای اجرایی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی، در این جلسه رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی  استان گزارشی از آخرین وضعیت اعتبارات و تخصیص های استان در سال جاری ارائه کرد.
رضا جمشیدی در این جلسه با اشاره به آخرین وضعیت اعتبارات هزینه ای و تملک دارایی های سرمایه ای استان گفت : مجموع اعتبارات هزینه ای و تملک دارائیهای سرمایه ای استان را 19658 میلیارد ریال می باشد که تا کنون 8668 میلیارد ریال معادل 44درصد تخصیص داشته و شامل 5913 میلیارد ریال اعتبارات هزینه ای با تخصیص58 درصد و 13744میلیارد ریال اعتبارات تملک دارائیهای سرمایه ای با تخصیص 38درصد می باشد. 
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی خاطر نشان کرد : اعتبارات تملک دارائیهای سرمایه ای استانی پیوست قانون دارای 45 درصد تخصیص بوده و از این تخصیص46.6درصد به اعتبارات سه درصد نفت و 44 درصد به سایر اعتبارات استانی اختصاص یافته است.
وی اضافه کرد :  تخصیص اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استانی ویژه ( ملی استانی شده ) پیوست شماره یک قانون بودجه سال 1396 را با 967 میلیارد ریال معادل 32.3درصد می باشد .
استاندار خراسان رضوی نیز دراین جلسه گفت: برای توزیع بودجه و اعتبارات استان گام های مثبتی برداشته شده است و در حوزه اعتبارات ، محوراصلی افزایش تولید و اشتغال در استان و ایجاد ثروت بیشتر و بهره گیری از مزیت های بالقوه است .
وی افزود : بودجه بخش پژوهش دستگاه های اجرایی باید از تکلیف اداری خارج شده و به یک نیاز اساسی برای بخش پژوهشی مربوط به آن دستگاه تبدیل شود.
رشیدیان افزود: در حوزه اعتبارات مربوط به ارتقای شاخص های توسعه استانی، محور اصلی افزایش تولید و اشتغال در استان و به تبع آن ایجاد ثروت بیشتر و بهره گیری از مزیت های بالقوه می باشد و تلاش شده است به پروژه های عمرانی که در سال جاری به بهره برداری می رسند، اعتباری اختصاص یابد.
رئیس شورای برنامه ریزی وتوسعه استان  اظهار امیدواری کرد : براساس ظرفیت های اعتباری و توسعه ای مبتنی بر نیازهای بالقوه استان و اهداف توسعه عمرانی آن با همکاری همه مدیران دستگاه های اجرایی صرف نظر از نگاه بخشی و سازمانی، تمام بخشها متناسب با همدیگر رشد کنند.
 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۵۲۶


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوي .