۱۳۹۶/۰۹/۲۵

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مطرح کرد : ردیف بودجه حاشیه شهر مشهد حذف نشده است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی گفت: ردیف بودجه ای حاشیه شهر مشهد حذف نشده اما با کاهش حجم اعتبارمواجه شده است.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی رضا جمشیدی در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت  : سال 1396 سه ردیف بودجه ای با عناوین مختلف شامل 750میلیارد ریال برای مشهد2200 میلیارد ریال برای شهرهای قم و شیراز و مبلغ 200 میلیارد ریال برای سایر شهرها اختصاص یافت.
وی ادامه داد: در لایحه بودجه سال 1397 ردیف بودجه حاشیه شهرها با عنوان 'بهسازی بافت فرسوده و ساماندهی حاشیه شهرها و کلانشهرهای مذهبی' منظور شده است بر این اساس همه شهرها از جمله سه کلانشهر مذهبی مشهد، و قم و شیراز همرا با یکدیگر در یک ردیف بودجه ای قرار داده شده اند و مبلغ اختصاص یافته به آنها از سه هزار و 150 میلیارد ریال بودجه 1396 به هزار میلیارد ریال در بودجه سال آتی کاهش یافته است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی گف: از ابتدای طرح بحث اختصاص بودجه برای حاشیه کلانشهرها تاکنون دو هزار و 650  میلیارد ریال برای حاشیه شهر مشهد منظور شده اما تنها هزار و 30 میلیارد ریال آن در قالب وجه نقد یا اسناد تخصیص پیدا کرده است.
وی در خصوص بودجه زیارت نیز اظهار کرد: این بودجه در ماده 12 قانون برنامه پنجم توسعه و نیز احکام دائمی برنامه پیش بینی شده یعنی حداقل از سال 1390  برای سه شهر مشهد، قم و شیراز این ردیف بودجه در نظر گرفته شده بوده است.
جمشیدی افزود: ردیف بودجه زیارت شهر مشهد در سال گذشته 200 میلیارد ریال بود که به علت عدم تحقق درآمدهای دولت ابلاغ نشد. استدلال دولت این بود، ردیفهایی که امکان تخصیص ندارند ابلاغ نشوند.
وی ادامه داد: در بودجه امسال به دلیل محدودیتهای اعتباری اصلا ردیفی تحت عنوان بودجه زیارت پیش بینی نشد و این در حالی است که گرچه زائرانی که به مشهد می آیند درآمدهایی ایجاد می کنند اما این درآمدها برای اشخاص، طبقات خاص و در مناطق جغرافیایی مشخصی تحقق می یابد. اما هزینه هایی که همین زائران ایجاد می کنند به تمام شهروندان مشهدی تحمیل می شود که وجود بودجه زیارت را ضروری می سازد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی گفت: در بودجه سال 1397 دو عنوان برای موضوع زیارت پیش بینی شده است که شامل ردیف 150 میلیارد ریالی با عنوان 'توسعه خدمات زیارتی در شهرهای مشهد، قم و شیراز' و ردیف 35میلیارد ریالی 'حمایت از فعالیتهای فرهنگی هنری کارگروه زیارت شهرهای مشهد ، قم و شیراز' در اعتبارات جاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند.
وی افزود: اگرتمامی این 185 میلیارد ریال هم به مشهد تخصیص پیدا کند ، مشکلی از این شهر را حل نخواهد کرد.
جمشیدی همچنین گفت:  مجموع اعتبارات جاری و عمرانی بودجه خراسان رضوی در سال 1397 پنج هزار و 630 میلیارد ریال پیش بینی شده که 7.2 درصد بودجه جاری و عمرانی کل کشور است.
 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۵۱۳


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوي .