۱۳۹۶/۱۱/۰۸

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی در شورای اداری استان از تبیین حقوق شهروندی درنظام اداری ، استقرار میز خدمت و تخصیص ۴۸ درصدی اعتبارات سالجاری خراسان رضوی خبر داد.

شورای اداری خراسان رضوی باحضور استاندار واعضاء شورا در محل سالن اجتماعات استانداری تشکیل جلسه داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی در جلسه شورای اداری استان که شب گذشته با حضور استاندارو اعضاء شورای ادارای استان در محل سالن اجتماعات استانداری برگزار گردید ، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی به تبیین حقوق شهروندی در نظام اداری  و وظایف وتکالیف دستگاههای اجرایی دراین خصوص با نگاه ویژه به استقرار میز خدمت پرداخت وی درادامه نیز گزارشی از تخصیص اعتبارات استان به جلسه ارائه کرد
استاندار خراسان رضوی در این جلسه گفت: از ابتدای سال تا کنون اعطای تسهیلات به بخش های مختلف به صورت مستقیم و غیر مستقیم با رشد 18درصدی نسبت به سال گذشته(درهمین زمان) به بیش از 157 هزار و560 میلیارد ریال بالغ گردیده است که با توجه به سپرده های موجود بانکی در استان، ظرفیت افزایش این میزان تا پایان سال وجود دارد و رشد خوبی را شاهد خواهیم بود.
رشیدیان عنوان کرد: از تسهیلات پرداخت شده 14 درصد به حوزه کشاورزی و 26 درصد در بخش های صنعت و معدن، 8.31 درصد در حوزه  مسکن، 36 درصد درحوزه خدمات و بازرگانی و 11.40 درصد در حوزه قرض الحسنه پرداخت شده ا ضمن آنکه تسهیلات بخش قرض الحسنه باید توسعه بیشتری یابد.
وی خاطر نشان کرد: در حوزه تولید و اشتغال طی 10 ماه امسال اقدامات خوبی صورت گرفته اما هنوز با رقم 160 هزار اشتغال هدف گذاری شده برای امسال اندکی فاصله داریم که طی دو ماه باقیمانده باید دستگاه ها و بخش های مربوطه تلاش مضاعفی به ویژه در زمینه اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی داشته باشند و از دستگاه ها و کارگروه های مربوطه خواست در انجام فرآیندهای مربوطه تسریع کنند تا اهداف پیش بینی شده محقق گردد.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به تسهیلات مربوط به تبصره 18 هم گفت: چهار  بانک عامل در این زمینه در استان تعیین شده و تقسیمات شهرستانی باید زودتر مشخص و اعطای وام ها به ثبت نام کنندگان در سامانه کارآ پس از بررسی های لازم تسریع شود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی نیز در این جلسه با اشاره به مصوبه حقوق شهروندی در نظام اداری که اواخر سال گذشته توسط رئیس جمهور به منظور رفع تبعیض و ایجاد نظام اداری پاسخگو ، سریع ، سالم وشفاف ابلاغ گردید، گفت: ماده 17 این مصوبه اشاره به استقرار میز خدمت در دوقالب غیر الکترونیکی و الکترونیکی در دستگاه های اجرایی دارد .
جمشیدی اظهار کرد حقوق شهروندی در نظام اداری در5 فصل و19 ماده تصویب گردیده که وظایف کارکنان، مدیران و دستگاهها را دراحترام به رعایت حقوق ارباب رجوع تعیین نموده و ابزارهای پیاده ساز ی ( مانند میز خدمت ) وضمانت اجرا یی( تخلفات اداری، ارزشیابی کارکنان ومدیران ، گزارشهای نظارتی به رئیس جمهور واستانداران و..) نیز درآن بخوبی دیده شده است .
وی با اشاره به دستور معاون اول رئیس جمهور به استانداران و وزرا مبنی برارائه گزارش اقدامات یکماهه در اجرای دستورالعمل میز خدمت، تاکیدکرد استاندار تکلیف کردند اقدامات انجام شده توسط سازمان مدیریت وبرنامه ریزی درمهلت مقرر به ایشان ارائه گردد. لذا با عنایت به این موضوع بایستی دستگاه های اجرایی تا تاریخ 15بهمن ماه سالجاری گزارش اقدامات خود را به این سازمان ارسال نمایند.
به گفته رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی ، این سازمان طی مکاتبه ای ضمن اطلاع رسانی موضوع به دستگاهها ازآنان درخواست نمود  نماینده خودرا دراین خصوص به سازمان معرفی نمایند.همچنین پیش بینی یک دوره آموزشی برای نمایندگان توسط این سازمان صورت گرفته است.
جمشیدی در ادامه گزارشی از وضعیت اعتبارات و تخصیص سالجاری بدین شرح به جلسه ارائه کرد.
از مجموع 19 هزار و 670 میلیارد ریال اعتبارات سال جاری استان، تاکنون 9 هزار و 590 میلیارد ریال(معادل 48.8 درصد) تخصیص یافته است که پنج هزار و 920 میلیارد ریال آن اعتبارات هزینه ای است با تخصیص 73 درصد .اعتبارات عمرانی نیز بالغ بر13 هزار و 750 میلیارد ریال با تخصیص 38 درصد می باشد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی گفت: از محل اعتبارات اسناد خزانه اسلامی، 467 پروژه  به مبلغ یکهزار و 630 میلیارد ریال در استان معرفی شده که تاکنون از این تعداد، 254 پروژه  تخصیص اعتبار داشته اما هنوز 213 پروژه  دیگر به مبلغ 830 میلیارد ریال بدلیل عدم دریافت مجوز ماده 230 قانون الحاق (2) هیچ تخصیصی نداشته است
جمشیدی افزود: دستگاه های اجرایی خراسان رضوی تا نیمه بهمن ماه جاری مهلت دارند تا نسبت به اخذ  مجوز ماده 23 قانون الحاق (2) پروژه های باقیمانده اقدام کنند
وی ادامه داد: در قانون کشور برای اوراق تسویه به منظور انجام تهاتر برای رفع بدهی های دولت، 15 هزار میلیارد ریال برای امسال پیش بینی شده که از این میزان امکان پرداخت 10 هزار میلیارد ریال وجود دارد و سهم خراسان رضوی از این مقدار، 550 میلیارد ریال است
رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان در انتها افزود : تاکنون دستگاه های اجرایی خراسان رضوی از طریق ثبت نام در سامانه مورد نظر برای دریافت اوراق تسویه، 380 میلیارد ریال از سهم استان را جذب کرده اند. وی آخرین مهلت برای جذب باقی اعتبارات،  را 11 بهمن ماه اعلام کرد.
 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۵۳۰


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوي .