۱۳۹۶/۱۱/۱۰

رئیس ستاد درآمد و تجهیز منابع استانی خراسان رضوی : افزایش میزان تولید و روند سرمایه گذاری داخلی وخارجی دراستان ، نشان دهنده بهبود وضعیت نسبی استان نسبت به کشور می باشد.

ستاد درآمد و تجهیز منابع استانی باحضور کلیه اعضاء در محل سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی تشکیل جلسه داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی ، رضا جمشیدی در این جلسه ، با اشاره به گزارشات وضعیت اشتغال که از سوی مرکز آمارایران منتشر گردیده است گفت : در فصل بهار سالجاری حدود 120 هزار فرصت شغلی ، و درفصل تابستان  سال 96 نیز  حدود 184 هزار فرصت شغلی به تعداد شاغلین استان افزوده شده است .
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی با بیان این که  این رقم در فصل پائیز سال جاری در حدود 200 هزار فرصت شغلی نسبت به پائیز سال گذشته افزایش داشته است خاطر نشان کرد ، وضعیت اشتغال استان رو به بهبودی ست
رضا جمشیدی تصریح کرد : با اشاره به گزارشات مطرح شده در این جلسه اظهار داشت : در مقایسه استان باکشور نباید به گونه ای برخورد شود که استان خراسان رضوی در بین استان های کشور از جایگاه مطلوبی برخوردار نباشد . وی افزود استان خراسان رضوی دارای ظرفیت های اقتصادی خوبی بوده  و وضعیت رو به بهبود اشتغال استان نیز بیانگر این موضوع می باشد.
 رئیس ستاد در آمد و تجهیز منابع استانی خراسان رضوی درادامه افزود : افزایش میزان تولید و همچنین روند روبه رشد میزان سرمایه گذاری داخلی وخارجی در سطح استان نشان دهنده بهبود نسبی وضعیت استان نسبت به کشور می باشد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با اشاره به این که بیش از 50 درصد از درآمدهای کشور از محل درآمدهای مالیاتی می باشد ، میانگین تخصیص سایراعتبارات هزینه ای دستگاه های اجرایی استان را  طی ده ماه گذشته 60 درصد اعلام کرد .
مدیرکل امور اقتصادی ودارائی خراسان رضوی و دبیر ستاد درآمد و تجهیز منابع استانی نیز دراین جلسه گزارشی از عملکرد درآمدهای عمومی استان خراسان رضوی در دیماه 96 و مقایسه ای باسنوات اخیر ارائه کرد.
سید مهدی رمضانی اظهارداشت ، سهمیه مصوب کل استان خراسان رضوی در سال 1396 در بخش درآمدهای عمومی 3247 میلیارد تومان بوده می باشد که از این مبلغ درده ماهه نخست سال می بایست 2700 میلیارد تومان وصول می شد .
دبیر ستاد درآمد وتجهیز منابع استانی ، عملکرد ده ماهه سال جاری را مبلغ 2158 میلیارد تومان اعلام واضافه کرد این مبلغ  نسبت به مصوب حدود 547 میلیارد تومان کسری درآمد وازلحاظ درصد نیز نشان دهنده حدود 20 در صد عدم تحقق می باشد
سید مهدی رمضانی افزود : بر اساس قانون بودجه ، درآمدهای مالیاتی مصوب 10 ماهه سالجاری استان یایستی  حدود 2450 میلیارد تومان وصول می شد که درحدود 1984 میلیارد تومان وصول شده است .
مدیر کل امور اقتصادی و دارائی خراسان رضوی تصریح کرد : درآمدهای مصوب استان بسیار بالا پیش بینی شده که ملاک مناسبی برای ارزیابی عملکرد استان نخواهد بود ، هرچند که درسطح کشور به عنوان یک معیار برای ارزیابی استان ها ملاک عمل قرار می گیرد .
دبیر ستاد درآمد و تجهیز منابع استانی خراسان رضوی درانتها افزود : درآمدهای مالیاتی حدود 92 درصد از کل درآمدهای وصولی استان را تشکیل می دهد.
 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۳۲۹


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوي .