۱۳۹۶/۱۱/۱۱

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی : از افزایش یک دهم درصدی نرخ تورم درکل خانوارهای استان خبر داد.

رضا جمشیدی گفت :  نرخ تورم 12 ماهه منتهی به دی ماه سالجاری در کل خانوار استان یک دهم درصد افزایش یافته است .
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی گفت : نرخ تورم 12 ماهه منتهی به دی ماه سال جاری در کل خانوار استان 8.7 درصد می باشد که این رقم در مقایسه با ماه قبل از آن  یک دهم درصد افزایش  یافته است.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی ، رضا جمشیدی همچنین اضافه کرد: نرخ تورم نقطه به  نقطه کل خراسان رضوی در این ماه 7.6 درصد  بوده که نسبت به  ماه گذشته 6دهم درصدکاهش داشته است
جمشیدی با بیان این که نرخ تورم کل خانوارکشوردر دوازده ماهه منتهی به دیماه سال جاری 8.2 درصد می باشد  افزود : این رقم در مقایسه با ماه قبل از آن 2 دهم درصد افزایش داشته است .
به گفته جمشیدی تورم نقطه به نقطه کل کشور دردی ماه سال جاری به 8.5 درصد رسید که در مقایسه با ماه قبل ازآن 4 دهم درصد کاهش داشته است .
رضا جمشیدی افزود : نرخ تورم شهری و روستایی استان طی 12 ماهه منتهی به دیماه سالجاری به ترتیب 8.0 و 12.1 درصد بوده است که این شاخص برای کشور به ترتیب 8.1 و 9.2 می باشد.
رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی تصریح کرد  : تورم 12 ماهه منتهی به  دی 96 در نقاط شهری کشور در گروه خوراکی ها ، آشامیدنی ها و دخانیات 12.9پوشاک و کفش6.0، مسکن5.8 و گروه بهداشت و درمان  7.5  بوده است که این ارقام برای استان به ترتیب 13.1 ،  5.9 ، 4.1 و 6.2 می باشد
  رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اضافه کرد : شاخص قیمت کل کالاها وخدمات مصرفی برای کل خانوار های استان 110.1 ، مناطق شهری 109.3و روستایی 113.4 می باشد.
 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۳۹۱


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوي .