۱۳۹۶/۱۲/۰۷

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی : نرخ تورم درکل خانوارهای استان کاهش یافته است

رضا جمشیدی ، از کاهش یک دهم درصدی  نرخ تورم 12 ماهه منتهی به بهمن ماه سالجاری در کل خانوار استان خبر داد. .
رئیس سازمان مدیریت  و برنامه ریزی خراسان رضوی گفت : نرخ تورم 12 ماهه منتهی به بهمن ماه سال جاری در کل خانوار استان 8.6 درصد می باشد که این رقم در مقایسه با ماه قبل از آن  یک دهم درصد کاهش یافته است.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی ، رضا جمشیدی همچنین اضافه کرد: نرخ تورم نقطه به  نقطه کل خراسان رضوی در این ماه 6.9 درصد  بوده که نسبت به  ماه گذشته 7دهم درصدکاهش داشته است
جمشیدی با بیان این که نرخ تورم کل خانوارکشوردر دوازده ماهه منتهی به بهمن سال جاری 8.3 درصد می باشد  افزود : این رقم در مقایسه با ماه قبل از آن 1 دهم درصد افزایش داشته است .
به گفته جمشیدی تورم نقطه به نقطه کل کشور دربهمن ماه سال جاری به 8.2 درصد رسید که در مقایسه با ماه قبل ازآن 3 دهم درصد کاهش داشته است .
رضا جمشیدی افزود : نرخ تورم شهری و روستایی استان طی 12 ماهه منتهی به بهمن سالجاری به ترتیب 7.9 و 12.1 درصد بوده است که این شاخص برای کشور به ترتیب 8.2 و 9.1 می باشد.
رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی تصریح کرد  : تورم 12 ماهه منتهی به بهمن 96 در نقاط شهری کشور در گروه خوراکی ها ، آشامیدنی ها و دخانیات 13.0پوشاک و کفش6.0، مسکن6.3 و گروه بهداشت و درمان  7.3  بوده است که این ارقام برای استان به ترتیب 12.8 ،  5.8 ، 4.4 و 5.6 می باشد
  رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اضافه کرد : شاخص قیمت کل کالاها وخدمات مصرفی برای کل خانوار های استان 110.3 ، مناطق شهری 109.5و روستایی 113.8 می باشد.
 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۴۵۸


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوي .