۱۳۹۶/۱۲/۲۷

برگزاری آخرین جلسه شورای برنامه ریزی وتوسعه استان در سال ۱۳۹۶

آخرین جلسه شورای برنامه ریزی استان در سال جاری با حضور استاندارخراسان رضوی برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی، استاندار در این جلسه گفت: با توجه به اینکه شورای برنامه ریزی و توسعه استان به عنوان بالاترین مرجع قانونی استان به شمار می آید و با تغییراتی که در قانون بودجه سال 1397 کل کشور ، اعم از تفویض برخی اختیارات به استان ها ، تغییرات در اولویت های بودجه دستگاههای اجرایی امید است نقش شورای برنامه ریزی و توسعه استان و کارگروه های ذیل آن در تصمیم گیری و تصمیم سازی ها برای توسعه و پیشرفت استان افزایش یابد.
علیرضا رشیدیان با بیان این که شورای برنامه ریزی وتوسعه دارای هویت کلی برای برنامه ریزی استان است؛ افزود : در مجموع عملکرد شورای برنامه ریزی و توسعه استان طی سال جاری مطلوب ارزیابی می شود وانشا ا... همه اعضای شورا با اشراف بر بودجه سال 1397 و با بهره گیری از ظرفیت های قانونی بتوانند با نگاهی کلی و فرادستگاهی و اخذ تصمیمات صحیح در حوزه های مختلف نقش موثر خود را در توسعه استان ایفا نمایند.
وی گفت: با توجه به ظرفیت های بالقوه بسیاری که برای توسعه استان در بخش های مختلف وجود دارد باید با برنامه دقیق و صحیح از آن ها بهره برد و با درایت و همدلی بیشتر کارگروه های مختلف با سرعت و دقت بالاتری مباحث را پیگیری کنند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی ودبیر شورای برنامه ریزی وتوسعه خراسان رضوی دستور کارهای جلسه را شامل ارائه گزارش تفریغ بودجه سال 1395 استان ، بررسی وتصویب مصوبات پیشنهادی دو کارگروه تخصصی امور اقتصادی ، و امور زیر بنایی وشهر سازی، بررسی وتصویب اعتبارات موضوع ماده 12 قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور ، بررسی وتوزیع اعتبارات هزینه ای وتملک دارائیهای سرمایه ای استان و همچنین بررسی وتصویب تغییرات مصوبات قبلی شورای برنامه ریزی وتوسعه استان اعلام نمود.
رضا جمشیدی در این جلسه میزان تخصیص اعتبارات استان اعم از جاری و عمرانی استان را 57.8 درصد ذکر کرد و گفت: از مجموع 20 هزار میلیارد ریال اعتبارات استان 11.6 هزار میلیارد ریال آن تا کنون تخصیص یافته است.
رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی حجم کل اعتبارات هزینه ای استان را طی سالجاری پنج هزار و 630  میلیارد ریال ذکر کرد و افزود: تا کنون 102 درصد این اعتبارات دارای تخصیص بوده است که مهمترین بخش آن اعتبارات استانی به میزان پنج هزار میلیارد ریال می باشد.
جمشیدی افزود: از محل 14 هزار و 570 میلیارد ریال اعتبارات عمرانی استان هم تا کنون 5 هزار و 910 میلیارد ریال به میزان 40.6 درصد تخصیص داشته است
به گفته دبیر شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان رضوی ، یک هزار و 100 میلیارد ریال ار نقدینگی تخصیص اعتبارات سه درصد نفت و گاز هم طی هفته جاری در اختیار استان قرار گرفته است .
 شایان ذکر است در این جلسه رئیس دیوان محاسبات خراسان رضوی نیز ضمن ارائه گزارش تفریع بودجه سال 1395 استان اظهار داشت  : استان خراسان رضوی به عنوان اولین استانی است که گزارش تفریغ بودجه خود را در شورای برنامه ریزی  و توسعه استان ارائه می کند .
 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۶۶۰


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوي .