۱۳۹۶/۱۲/۲۹

استاندار خراسان رضوی از کاهش ۱.۸ درصدی نرخ بیکاری استان در سال ۹۶ خبر داد

علی رضا رشیدیان یکشنبه شب در ساعات پایانی سال 96 طی بازدیدی از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و قدردانی از تلاش های این مجموعه گفت : هدف گذاری ما در استان بر کاهش 1.5 درصدی نرخ بیکاری بود که تا کنون بر اساس آمارهای اولیه بیش از این میزان محقق شده است.

وی اظهار کرد : این امر نتیجه هماهنگی و همکاری همه بخش ها اعم از دولتی ، خصوصی ، تعاونی و بانک هاست که موجب شده تا جمعیت بیکاران استان که در ابتدای سال 340 هزار نفر بودند به 260 هزار نفر کاهش یابد.

 وی ادامه داد : طی سال 96 در مجموع 3400 پروژه عمرانی – اقتصادی در استان با رقمی بیش از 110 هزار میلیارد ریال به انجام رسید که نشان دهنده ظرفیت بالای استان برای توسعه اشتغال، کار و رونق تولید است.

وی با اشاره به اینکه خراسان رضوی در سال 96 به طور نسبی شرایط خوبی را پشت سر گذاشتیم ، افزود : در آستانه سال جدید باید بر اساس برنامه ششم توسعه با تعیین اولویت ها، برنامه ریزی دقیق و منسجم توام با سرعت عمل را دنبال کنیم.

 رشیدیان گفت : از جمله اولویت های سال 97 موضوع رونق تولید ، اشتغال و سیاست های اقتصاد مقاومتی است.

 وی موضوع و اولویت دوم را کاهش و کنترل آسیب های اجتماعی دانست که با قوام ودوام جامعه و وضعیت هویت اجتماعی آن مرتبط است و باید به طور جدی مورد توجه قرار گیرد.

 وی ارتقا خدمات دولتی در حوزه های مستقیم و یا غیر مستقیم چون دولت الکترونیک و تلاش برای تحقق منشور حقوق شهروندی را هم در حوزه دستگاه ها و خدمت به ارباب رجوع ، افزایش بهره وری کارکنان و سایر بخش ها ضروری خواند.

 وی در ادامه گفت : در راستای بهره گیری از ظرفیت های بالقوه موجود باید موضوع ارتقا مشارکت نظام مند مردم وتقویت همکاری بین قوا و نیز ایجاد نشاط در جامعه به صورت گسترده پیگیری شود.


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۶۰۹


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوي .