۱۳۹۷/۰۱/۲۱

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی از کاهش نرخ تورم درکل خانوارهای استان خبر داد.

رضا جمشیدی گفت :  نرخ تورم 12 ماهه منتهی به اسفند 96 در کل خانوارهای  استان کاهش یافته است.
رئیس سازمان مدیریت  و برنامه ریزی خراسان رضوی گفت : نرخ تورم 12 ماهه منتهی به اسفند ماه سال گذشته در کل خانوار استان 8.3 درصد می باشد که این رقم در مقایسه با ماه قبل از آن  سه دهم درصد کاهش یافته است
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی ، رضا جمشیدی همچنین اضافه کرد: نرخ تورم نقطه به  نقطه کل خراسان رضوی در این ماه 5.1 درصد  بوده که نسبت به  ماه گذشته 1.8 درصدکاهش داشته است.
جمشیدی با بیان این که نرخ تورم کل خانوارکشوردر دوازده ماهه منتهی به اسفند سال گذشته 8.2 درصد می باشد افزود : این رقم در مقایسه با ماه قبل از آن یک دهم درصد کاهش داشته است .
به گفته جمشیدی تورم نقطه به نقطه کل کشور دراسفند ماه سال جاری به 7.2 درصد رسید که در مقایسه با ماه قبل ازآن یک درصد کاهش داشته است.
رضا جمشیدی افزود : نرخ تورم شهری و روستایی استان طی 12 ماهه منتهی به اسفند سال گذشته  به ترتیب 7.5 و 11.5 درصد بوده است که این شاخص برای کشور به ترتیب 8.1 و 8.8 می باشد.
رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی تصریح کرد  : تورم 12 ماهه منتهی به اسفند 96 در نقاط شهری کشور در گروه خوراکی ها ، آشامیدنی ها و دخانیات 12.3 پوشاک و کفش6.1  مسکن6.9  و گروه بهداشت و درمان  7.2  بوده است که این ارقام برای استان به ترتیب 11.8 ،  5.7 ، 4.6 و 5.1  می باشد.
  رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اضافه کرد : شاخص قیمت کل کالاها وخدمات مصرفی برای کل خانوار های استان 110.5، مناطق شهری 109.7و روستایی 114.3 می باشد


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۵۲۳


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوي .