۱۳۹۷/۰۲/۱۸

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور: معضل اصلی کشور بیکاری است و مورد توجه جدی دولت است.

معاون رئیس جمهور ورئیس سازمان اداری واستخدامی کشور گفت : معضل اصلی کشور بیکاری است و مورد توجه جدی دولت است..
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی جمشیدانصاری اظهار کرد: رشد اقتصادی کشور را بیش از 7 درصد بیان کرد وگفت : معضل اصلی کشور بیکاری است و مورد توجه جدی دولت است ، اما با همین شرایط در سال گذشته 790 هزار فرصت شغلی ایجاد شد.
جمشید انصاری که در شورای اداری شهرستان خلیل آباد سخن میگفت اضافه کرد : شهرستان خلیل آباد در مقایسه با شرایط عمومی کشورومشکلاتی که بسیاری از شهرستان های خراسان رضوی دارد از شاخص های مطلوبتری برخورداراست.
معاون رئیس جمهور ورئیس سازمان اداری واستخدامی کشور با اشاره با 124 هزار فرصت شغلی که طی سال گذشته در استان خراسان رضوی ایجاد شد گفت : در استان خراسان رضوی 7 درصد جمعیت کشور ساکن می باشند .
جمشید انصاری در بخش دیگری از سخنان خود گفت : براساس قوانین کشور به میزان  یک سوم نیروهای خروجی از دستگاه‌ها و قوای مختلف کشور که توسط دستگاه های ستادی به این سازمان اعلام می گردد  مجوز به‌کارگیری نیروی جدید داده می‌شود.
انصاری با اعلام اینکه سن مدیریت در کشور در حال حاضر متوسط 47 سال است، تشریح کرد: در نظر داریم تا پایان برنامه ششم متوسط سن مدیریت در کشور به 40 سال برسد که استفاده از نیروهای جوان از سیاست‌های دولت است.
وی به تسهیلات در نظر گرفته شده برای تصدی مدیریت جوان در کشور اشاره کرد و متذکر شد: تسهیلاتی برای تصدی مدیریت از سوی نیروهای جوانتر در شورای عالی اداری تصویب شده که درشرایط احراز ، سنوات تجربه مدیریت برای آنان تقلیل پیدا کرده است.
رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور، سوابق مدارک دانشگاهی و پژوهشی برای نیروهای جوان را از جمله امتیازات سپردن مدیریت به آنان دانست.
انصاری با بیان اینکه با این روش دستگاه‌ها می‌توانند از نیروهای جوان استفاده کنند، افزود: استان خراسان رضوی 7 درصد کارمندان کشور را به خود اختصاص داده است.
رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور به ساکن بودن مدیران در محل خدمتی خود اشاره و مطرح کرد: در حال حاضر مدیران پروازی کمتر داریم، اما تأکید رئیس جمهور و این سازمان بر ساکن بودن استانداران، فرمانداران و رؤسای دستگاه‌های اداری در محل خدمت خودشان است.
همچنین جمشید انصاری در شورای اداری شهرستان بردسکن نیز گفت :  دولت در سال جاری متعهد شده است یک میلیون فرصت شغلی را در کشور ایجاد کند و امسال ۱۲ هزار میلیارد تومان اعتبار برای توسعه اشتغال روستاها تخصیص یافته است که باید با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های منطقه بردسکن در ایجاد اشتغال جوانان اهتمام بیشتری صورت گیرد.
رئیس سازمان استخدامی کشور تصریح کرد: فرمانداران می توانند با تقویت تشکل های مردمی دولت را در اهداف و تصمیم گیری ها کمک کنند. نهادهای مردمی می توانند بر عملکرد مدیران نظارت داشته باشند ، مطالبات مردمی را به آنها گوشزد و در صورت کم کاری و کوتاهی در نحوه پاسخ گویی به ارباب رجوع به آنها تذکر دهند.
جمشید انصاری اظهار کرد: راه‌های مواصلاتی بردسکن در محورهای مختلف باید مورد توجه قرار گیرد و این مهم را در دولت پیگیری می‌کنم.
وی افزود: بردسکن در یک چهارراه مواصلاتی قرار دارد و بهترین مسیر برای اتصال استان‌های سمنان، گلستان، و استان‌های شرقی کشور از جمله یزد، فارس، کرمان و سیستان است.
معاون رئیس جمهور گفت: محورهای منتهی به بردسکن دارای قابلیت‌های استراتژیکی است و این شهرستان را می‌تواند به کریدور شمال و تا شرق کشور تبدیل کند.
جمسید انصاری در حاشیه بازدید از نمایشگاه توانمندیهای جهاد کشاورزی شهرستان بردسکن گفت : در کمیسیون اقتصادی دولت در خصوص استمهال تسهیلات که باید برای طی مراحی قانونی در هیات دولت مطرح شود ، در جلسه روز گذشته هیات دولت این موضوع بررسی ونهایی شد.
زیارت قبور مطهر شهیدان در گلزار شهدا و بازدید از نمایشگاه توانمندیهای شهرستان های خلیل آباد وبردسکن از دیگر برنامه های معاون رئیس جمهور ورئیس سازمان اداری واستخدامی کشور در این دو شهرستان بود.
شایان ذکراست در این بازدید کوکب موسوی معاون توسعه مدیریت وسرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و محمود قربانی مشاور استاندارخراسان رضوی درامور برنامه ریزی راهبردی و منابع استانداری معاون رئیس جمهوری راهمراهی می کردند.
 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۴۴۸


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوي .