۱۳۹۷/۰۴/۰۴

باهدف تهیه آمار واطلاعات مربوط به بخش معادن کشور ، طرح آمارگیری از معادن درحال بهره برداری اجرا می گردد.

طرح آمارگیری از معادن درحال بهره برداری کشور همزمان باسراسر کشور در سطح خراسان رضوی به مرحله اجرا درمی آید.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی معاون آمار واطلاعات این سازمان گفت : بخش معدن از عمده ترین بخش های تامین کننده مواداولیه صنایع و ساختمان محسوب شده و ذخایر غنی مواد معدنی به عنوان یک امکان بالقوه می تواند نقشی اساسی در توسعه صنعتی کشور ایفا نموده و راهگشای بسیاری از معضلات خودکفایی صنعتی کشور باشد.
مجید نعیمی افزود : بهره برداری اقتصادی از معادن کشور دارای سابقه ای بس طولانی است لیکن در سال های اخیر و به دلایل گوناگون نقش و اهمیت بخش معدن در اقتصاد کشور فزونی یافته است.
معاون سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی تصریح کرد : بهره برداری صحیح و علمی از ذخایر انبوه و متنوع معدنی مستلزم برنامه ریزی های دقیق بوده و این هدف جز با در اختیار داشتن آمار و اطلاعات دقیق و بهنگام از فعالیت های این بخش میسر نمی باشد.
نعیمی با بیان این که طرح آمارگیری از معادن در حال بهره برداری با هدف تهیه آمارو اطلاعات مربوط به عملکرد این بخش و محاسبه سهم آن در تولید ناخالص استان، ارزش افزوده،بهره وری نیروی کار و سرمایه، مقدار و ارزش تولیدات مواد معدنی، مقدار و ارزش صادرات مستقیم، ترکیب نیروی انسانی، ارزش سرمایه گذاری و....اجرا میگردد ، زمان اجرای این طرح را همزمان باسراسر کشور از دهم تیر لغایت سی ام مهرماه سالجاری اعلام کرد.
 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۲۳۹


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوي .