۱۳۹۷/۰۵/۲۱

معاون سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی از اجرای طرح جامع آمارگیری از کارگاه های بازرگانی و خدمات در سطح استان خبر داد.

"طرح جامع آمارگیری از کارگاه های بازرگانی و خدمات" همزمان با سراسر کشور در سطح خراسان رضوی اجرا می گردد.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی ، معاون آمار واطلاعات این سازمان با اعلام این خبر اظهار داشت : طرح جامع آمارگیری از کارگاه های بازرگانی و خدمات به عنوان یکی از طرح های نوین در مرکز آمار با هدف تهیه و جمع آوری آمار واطلاعات کاربردی و مناسب از ویژگی های این کارگاه ها در سالجاری اجرا می گردد.
مجید نعیمی افزود : این طرح به واسطه تهیه اطلاعات جامع و کلیدی از ویژگی های کارگاه های بازرگانی و خدمات و پوشش با حجم نمونه 3531 کارگاه در سطح استان به صورت نمونه گیری انجام می شود .
معاون سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی خاطر نشان کرد : در این طرح به ٣٠ رشته دارای کد فعالیت اقتصادی نظیر کارگاه های خرده فروشی، عمده فروشی، فروش و تعمیر وسایل نقلیه موتوری، محل های تهیه و صرف غذا و نوشیدنی، فعالیت های معماری و مهندسی،تحلیل وآزمایش فنی،فعالیت های حقوقی و حسابداری، فعالیت های بیمه،تعمیر رایانه و کالاهای شخصی و خانگی و ...مراجعه خواهد شد.
وی افزود : به دلیل تهیه سری های زمانی منظم از آمارهای این بخش، ارائه سهم این بخش درتولید ناخالص داخلی، ارزش ستانده، مصارف واسطه، حجم اشتغال،ارزش بهره وری کارکنان و همچنین دستیابی به شاخص های فناوری اطلاعات از اهمیت به سزایی برخوردار می باشد.
نعیمی با بیان این که این طرح هر ٢ سال یکبار در سطح کشور اجرا می گردد افزود : دراین طرح اطلاعاتی در خصوص وضعیت کارکنان شاغل،متوسط ساعت کار کارکنان این کارگاه ها در هفته،تعداد کارکنان استفاده کننده از اینترنت و خدمات دریافت و پرداخت الکترونیک و ارزش بهره وری کارکنان این بخش و ارقام بهنگام را با مراجعه به تمامی کارگاه های نمونه استان بصورت جامع و فراگیر جمع آوری خواهد گردید.
معاون آمار واطلاعات سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی زمان اجرای طرح جامع آمارگیری از کارگاه های بازرگانی و خدمات را در شهریور ماه سالجاری و همزمان با سراسر کشور اعلام کرد.
 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۳۱۷


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوي .