۱۳۹۷/۰۷/۲۴

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان از ابلاغ آیین نامه اجرایی بند الف و ب ماده ۱۰ قانون برنامه ششم توسعه ازسوی هیات وزیران خبر داد

رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی گفت : آیین نامه اجرایی بند الف و ب ماده 10 قانون برنامه ششم توسط هیات وزیران ابلاغ گردیده است.
دکتر رضا جمشیدی رضوی اظهار داشت : بر اساس این آیین نامه به منظور پرداخت بدهی قطعی شده دولت تا پایان سال 95 که توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی در سامانه سماد احصا گردیده، سازمان برنامه و بودجه کشور میزان انتشار اوراق را در بودجه سنواتی منظور می نماید.
وی خاطر نشان کرد: بدهی های قطعی شده دولت از ابتدای سال 96 ( شروع برنامه ششم) در چارچوب قوانین و مقررات که از هیچ گونه افزایشی بابت عدم پرداخت برخوردار نشده باشد ، متناسب با شرایط قرارداد از تاریج ایجاد بدهی یا تنظیم صورتحساب تا زمان پرداخت بدهی توسط دولت از سودی معادل نرخ تورم تا حداکثر نرخ سود سپرده اعلام شده توسط بانک مرکزی برخوردار میشود و در صورت عدم پرداخت بدهی در زمان مقرر معادل نرخ مذکور به طلبکار پرداخت می گردد.
رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی تصریح کرد : سازمان برنامه و بودجه کشور به منظور تامین اعتبار لازم برای پرداخت اوراق ذکر شده ردیف خاصی در بودجه سنواتی پیش بینی و در اولویت پرداخت و تخصیص قرار می دهد.
 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۴۱۲


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوي .