۱۳۹۷/۱۰/۲۵

برگزاری دوره آموزشی میز خدمت الکترونیکی ، شرایط والزامات آن با حضور شهرداران خراسان رضوی

با هدف توجه به حقوق شهروندی درنظام اداری دوره آموزشی میز خدمت الکترونیکی باحضور شهرداران استان در محل سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی معاون توسعه مدیریت وسرمایه انسانی این سازمان با اعلام این خبر گفت : پیرو بخشنامه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور مبنی بر الزامات و شرایط راه ­اندازی میزخدمت الکترونیکی در دستگاه­های اجرایی و وظیفه مصرح این سازمان در ارتباط با ارزیابی میز خدمت الکترونیکی شهرداریهای استان، دوره آموزشی میز خدمت الکترونیکی ویژه شهرداریهای استان صبح امروز در محل سالن احتماعات این سازمان برگزارشد.
کوکب موسوی در این جلسه با اشاره به بخشنامه های ابلاغی در خصوص الزام دستگاههای اجرایی و شهرداریها در استقرار میز خدمت و نحوه استقرارآن اظهارداشت : با عنایت به بخشنامه سازمان ادری واستخدامی کشور، مهلت قانونی دستگاهها درخصوص ایجاد بسترهای لازم جهت استقرار میز خدمت الکترونیکی در پایان آذرماه سال جاری به پایان رسیده و بعد از تاریخ یاد شده، دستگاه های اجرایی (به استثناء آن دسته از خدماتی که مشخص گردیده)  می بایست خدمات خود را در قالب میز خدمت الکترونیکی ارائه نمایند.
معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی خاطر نشان کرد: با عنایت به حضورنماینده دفتر شهری استانداری درجلسه ، پیشنهاد می گردد جلسه مشترکی بین نمایندگان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، دفتر امور شهری و دفتر فناوری اطلاعات استانداری برگزارگردد تا اقدامات لازم بمنظور تسریع در فرآیند استقرار میزخدمت الکترونیکی شهرداریها و رفع مشکلات موجود بعمل آید.
کارشناس معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی و مسئول طرح میزخدمت دستگاههای اجرایی خراسان رضوی نیز در این جلسه مطالبی را در خصوص تاریخچه میز خدمت، الزامات و مستندات قانونی، پیاده سازی میز خدمت الکترونیکی و چک لیست های مربوطه ارائه کرد.
محمد مهدی مولوی، هدف از استقرار میزخدمت حضوری و الکترونیکی در دستگاه های اجرایی و شهرداری ها را ارائه خدمات سریع، به موقع و آسان به ارباب رجوع، کاهش مراجعه حضوری ارباب رجوع به دستگاه­های اجرایی، ارتقاء رضایت­مندی ارباب رجوع از عملکرد دستگاه­های اجرایی و افزایش شفافیت و ارتقاء سلامت اداری در دستگاه های اجرایی اعلام کرد.
در ادامه این جلسه به سوالات و ابهامات شرکت کنندگان در این دوره آموزشی یکروزه پاسخ لازم ارائه گردید.
شایان ذکراست کلیه مستندات قانونی و موضوعات و مطالب مطرح شده در این نشست، از طریق پرتال معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی این سازمان قابل دسترسی است.


 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۲۸۶


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوي .