۱۳۹۷/۱۱/۱۰

نخستین سفرشهرستانی استاندار با هدف اجرایی شدن مثلث توسعه اقتصادی استان

استاندار خراسان رضوی با هدف اجرایی شدن طرح مثلث توسعه اقتصادی در استان اولین سفر شهرستانی خود را از شهرستان تربت جام آغاز کرد
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی دکتر رضا جمشیدی رئیس این سازمان ودبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی با اعلام این خبر گفت : به منظور اجرایی شدن طرح مثلث توسعه اقتصادی دراستان وشرکت درجلسات ستاداقتصاد مقاومتی شهرستان، اولین سفراستانی استاندارخراسان رضوی به شهرستان تربت جام انجام شد.
رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی در جلسه اقتصاد مقاومتی شهرستان تربت جام گزارشی را در خصوص وضعیت اقتصادی و اجتماعی و شاخص های کلان ( جمعیت، اشتغال و ... ) این شهرستان و مقایسه آن با استان و کشور و همچنین برنامه ها و پروژه های مرتبط با اقتصاد مقاومتی در سطح شهرستان تربت جام ارائه کرد.
دکتر رضا جمشیدی با بیان این که شرکت توسعه سرمایه گذاری ، عمرانی وصنعتی تبرک برتر خاورمیانه در بخش بوژگان شهرستان تربت جام به عنوان معین این شهرستان معرفی گردید افزود : در آیند نزدیک نیز معین های دیگری برای توسعه اقتصادی شهرستان انتخاب ومعرفی خواهد گردید.
دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی خاطر نشان کرد : تفاهم نامه سرمایه گذاری به امضاء فرماندار ، نماینده بخش خصوصی وتفاهم نامه مربوط به معین شهرستان نیز به امضاء استاندار ونماینده معین شهرستان رسید.
استاندار خراسان رضوی نیز در این جلسه  اظهار داشت، امروز لازم است برای پیشبرد امور توسعه استان و شهرستان های تابعه آن، برنامه منسجمی طراحی و اجرا گردد که این مهم با ایجاد طرح مثلث توسعه اقتصادی در استان امکان پذیر خواهد بود.
علیرضا رزم حسینی عنوان کرد، یک ضلع این مثلث، نماینده های مردم در مجلس شورای اسلامی بوده و دو ضلع دیگر آن هم، به ترتیب کارگزاران حکومتی اعم از بخش های اجرایی و قضایی و کارآفرینان و سرمایه گذاران بخش خصوصی می باشند.
وی افزود : لیکن در این میان، مهمتر از همه اضلاع و بخش ها، فرهنگ سازی و ایجاد موج فرهنگی برای ورود کلیه اقشار جامعه به حوزه تولید، اشتغال و سرمایه گذاری ضروری است و نقش ائمه جمعه برای ایجاد این موج فرهنگی، کلیدی خواهد بود و امروز نیازمند ورود جدی علمای دین به حوزه فرهنگ اقتصادی می باشیم.
استاندار خراسان رضوی خاطر نشان کرد : باید توجه داشت، امروز دولت ها در سطح جهان، فقط وظیفه نظارت وکنترل امور را بر عهده دارند و معمولا درحوزه هایی که بخش غیردولتی فعالیت می کند، کمتر مداخله می کنند  در عین حال ضروری است که به منظور اجرا مدل توسعه اقتصادی استان (مثلث توسعه اقتصادی) از کلیه ظرفیت ها و منابع موجود استان استفاده کرد و لذا از ظرفیت معین های اقتصادی در هر منطقه در کنار مشارکت مردم، بهره خواهیم برد و در این سفر نیز باتعدادی از معین های اقتصادی هر شهرستان (از جمله شهرستان تربت جام) قرار داد مربوطه به منظور توانمند سازی مناطق هدف از طریق مشارکت مردمی، منعقد می گردد


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۲۳۴


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوي .