۱۳۹۷/۱۱/۱۰

برگزاری جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان به ریاست استاندار خراسان رضوی در شهرستان تایباد

نود و ششمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی با حضور استاندار وسایر اعضاء در محل سالن اجتماعات فرمانداری تایباد برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی اظهار داشت : در ادامه سفر استاندار خراسان رضوی به شهرستان های استان ، نود وششمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان در محل سالن اجتماعات فرمانداری تایباد برگزار شد.
دکتررضا جمشیدی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی اظهار داشت : سفر استاندار وهیات همراه به شهرستا های استان در راستای پیشبرد امور توسعه استان وشهرستان های تابعه آن ، برمبنای برنامه جامع ومنسجم در قالب مثلث توسعه اقتصادی استان طراحی وبه مرحله اجرا در خواهد آمد.
 دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی اقتصادی دراین جلسه گزارشی را در خصوص ویژگی  های  اقتصادی و اجتماعی و شاخص های کلان ( جمعیت، اشتغال و ... ) شهرستان تایباد، میزان رشد و توسعه این شهرستان و مقایسه آن با استان و کشور و همچنین برنامه ها و پروژه های مرتبط با اقتصاد مقاومتی در سطح شهرستان ارائه کرد.
دکتر رضا جمشیدی با بیان این که منطقه ویژه اقتصادی دوغارون به عنوان معین شهرستان تایباد معرفی گردیده است خاطر نشان کرد : با توجه به تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه ، مقرر گردید، با توجه به تقسیم استان خراسان رضوی به 12 منطقه اقتصادی (در قالب مثلث توسعه اقتصادی)، انجام کلیه اقدامات پیش بینی شده در تفاهم نامه اقتصادی (فی مابین استاندار و معین اقتصادی معرفی شده در هر منطقه) و همچنین تفاهم نامه سرمایه گذاری (فی مابین فرماندار هر شهرستان با سرمایه گذاران بخش غیردولتی) توسط نمایندگان معین اقتصادی، فرمانداری ها و نمایندگان بخش غیردولتی تا حصول نتیجه پیگیری گردد.
استاندار خراسان رضوی نیز در این جلسه اظهار داشت، رمز موفقیت و پیشرفت کشور، استان و شهرستان های تابعه، حفظ اتحاد و همدلی آحاد جامعه می باشد و در این صورت، غلبه بر مشکلات، به طور قطع، امکان پذیر خواهد بود.
علی رضا رزم حسینی با اشاره به این که، مدل اقتصادی تعریف شده برای استان خراسان رضوی و شهرستان های تابعه آن، مشابه با مدل اجرا شده در استان کرمان خواهد بود، بیان داشت، این مدل که در قالب طرح مثلث توسعه اقتصادی ارائه شده، در سایه همدلی و همکاری کلیه بخش ها، اعم از بخش های اجرایی، قضایی، نمایندگان محترم مجلس و سرمایه گذاران و کارآفرینان و بیش از همه، حضور موثر ائمه محترم جمعه و جماعات ( در حوزه ترویج و توسعه فرهنگ اقتصادی در سطح جامعه) محقق می گردد.
استاندار خراسان رضوی اظهار داشت : توسعه اقتصادی از آن جهت اقدامی پایه ای و دارای اهمیت است که سرمایه گذاران و کارآفرینان به عنوان مجاهدان اقتصادی محسوب می گردند و موجب سرمایه گذاری، ارتقاء تولید، اشتغال و رونق اقتصادی در جامعه می شوند و لذا باید، اقداماتشان را ارج نهاد و برای آنها احترام قائل گردید.
وی افزورد : در این راستا لازم است تا نخبگان، ائمه جمعه و علمای دینی و هر بخشی از جامعه که تریبونی اثرگذار در اختیار دارد، لازم است در موضوع توسعه فرهنگ اقتصادی واقتصاد مقاومتی، به آموزش مردم در این زمینه اقدام نماید.

 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۱۷۳


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوي .