۱۳۹۷/۱۲/۱۳

ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی در شهرستان زاوه تشکیل جلسه داد.

جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی باحضور استاندار ، رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان وسایر اعضاء این ستاد در شهرستان زاوه برگزار گردید
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی دکتر رضا جمشیدی رئیس این سازمان ودبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی گفت : درادامه سفرهای شهرستانی استاندار خراسان رضوی ،ظهر امروز جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان در شهرستان زاوه برگزار شد
دکتر رضا جمشیدی دراین جلسه با اشاره به شاخص های جمعیتی واشتغال شهرستان ومقابسه آن با استان اظهار داشت : جمعیت شهرستان زاوه حدود 68 هزار نفر می باشد که این رقم حدود یک درصد جمعیت استان را شامل می شود.
وی با بیان این که نرخ مشارکت اقتصادی شهرستان حدود 42 درصد وتقریبا برابر با میانگین استان می باشد افزود : بدلیل فرصت های خوب شغلی که دراین شهرستان وجود دارد نرخ بیکاری آن حدود 2.5 درصد از میانگین استان کمتر می باشد.
رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان درخصوص نرخ بیکاری در نقاط شهری شهرستان اظهار داشت : نرخ بیکاری در نقاط شهری شهرستان تقریبا نصف میانگین استان و 8 درصد از میانگین استان کمتر است . وی این شاخص را درنقاط روستایی شهرستان یک درصد بیشتر از میانگین استان اعلام کرد .
دکتر جمشیدی تصریح کرد : حدود 61درصد شاغلین شهرستان در بخش کشاورزی ، 23 درصد در بخش صنعت وساختمان و 16 درصد نیز در بخش خدمات شاغل هستند.
دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی با اشاره به اعتبارات شهرستان زاوه اظهار داشت : مجموع اعتبارات سال 96 شهرستان 15 میلیارد تومان بوده است که از این مبلغ ، 8 میلیارد تومان تخصیص یافته ومحقق شده است .
وی با اشاره به اعتبارات سال جاری شهرستان اظهار داشت : مجموع اعتبارات سال جاری شهرستان تا این لحظه 19 میلیارد تومان می باشد که از این رقم حدود 11 میلیارد تومان آن ( حدود 55 درصد) سهم اعتبارات عمرانی شهرستان می باشد.
رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی درخصوص اعتبارات سفرهای ریاست جمهوری تاکید کرد : مجموع اعتبارات شهرستان زاوه در دور دوم سفر رئیس جمهور به استان  30 میلیارد تومان برای مدت 3 سال می باشد . وی افزود این مبلغ از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور برای پروژه های این شهرستان پیش بینی گردیده است .
 

 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۱۱۲


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوي .