۱۳۹۷/۱۲/۱۴

تشریح جزئیات پرداخت اعتبارات دومین سفر استانی رئیس جمهور به استان خراسان رضوی

رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان نتایج ودستاوردهای دور دوم سفر رئیس جمهور به استان خراسان رضوی را تشریح کرد .
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی دکتر رضا جمشیدی با اشاره به سفر دوم استانی رئیس جمهور به استان خراسان رضوی که در اردیبهشت ماه  سالجاری برگزار گردید اظهار داشت :  جزئیات تفاهم نامه مربوط به سفربه استان خراسان رضوی که به تایید نهایی رسیده است در تیرماه سال جاری ازسوی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ شده است .
رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی خاطر نشان کرد : تعداد طرح و پروژه های مصوب دومین سفر استانی رئیس جمهور به استان بالغ بر 58 طرح و یا پروژه با اعتباری به مبلغ 21420 میلیارد ریال از محل منابع عمومی  بوده است .
وی با بیان این که اعتبارات مزبور در قالب یک برنامه سه ساله تامین خواهد گردید تصریح کرد : از مجموع اعتبارات یاد شده مبلغ  8870 میلیارد ریال  مربوط به سال 1397 ، 8390 میلیارد ریال مربوط به سال 1398و مبلغ 4160 میلیارد ریال نیز مربوط به سال 1399 می باشد .
دکتر جمشیدی در ادامه افزود : علاوه بر منابع عمومی ، مبلغ 3520 میلیارد ریال نیز از محل صندوق توسعه ملی به کمک های فنی و اعتباری برای توسعه روش های نوین آبیاری و تکمیل مجتمع های آبرسانی روستایی  اختصاص می یابد .
رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان در خصوص توزیع اعتبارات یاد شده اظهار داشت : بررسی توزیع اعتبارات مذکور بر اساس بخش و موضوع حاکی از این است که بیشترین مبلغ مربوط به بخش حمل و نقل با مبلغ6570 میلیارد ریال و سپس بخش های عمران شهری و روستایی ، منابع آب و کشاورزی به ترتیب با مبلغ 4100 میلیارد ، 2770 میلیارد  و 2620 میلیارد ریال می باشد . وی افزود : بیشترین تعداد پروژه ها مربوط به بخش فرهنگ و گردشگری با 12 طرح و پروژه و بعد از آن بخش های بهداشت و درمان و حمل و نقل هرکدام با 10 طرح و پروژه می باشد .
وی با اشاره به مهم ترین طرح ها وپروژه های این سفر یاد آور شد : تکمیل خط 2 قطار شهری مشهد با اعتبار دوساله ای به مبلغ 4000 میلیارد ریال ، احداث قطار حومه کلانشهر مشهد به شهر جدید گلبهار با اعتبار 3 ساله ای به مبلغ 1500 میلیارد ریال ، تکمیل بزرگراه مشهد – دوغارون با اعتبار سه ساله ای به مبلغ 1000 میلیارد ریال ، اتصال سبزوار به شبکه ریلی با اعتبار دوساله به مبلغ 1000 میلیارد ریال ، تکمیل مجتمع های آبرسانی با اعتبار سه ساله به مبلغ 1160 میلیارد ریال و کمک های فنی و اعتباری برای توسعه روش های نوین آبیاری با اعتبار سه ساله به مبلغ 2000 میلیارد ریال از مهم ترین طرح و پروژه های مهم این سفر بوده است .
رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی تصریح کرد : اعتبارات پروژه های یاد شده  از محل منابع عمومی می باشد که در مورد دو پروژه تکمیل مجتمع های آبرسانی و کمک های فنی و اعتباری برای توسعه روش های نوین آبیاری علاوه بر اعتباراز محل منابع عمومی به ترتیب مبلغ 1420 میلیارد ریال و 2100 میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی نیز اختصاص خواهد یافت .
دکتر جمشیدی تاکید کرد : بر اساس اطلاعات اعلام شده از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور مبلغ 3596 میلیارد ریال به طرح ها و پروژه های مصوب سفر دوم به استان در سال 1397پرداخت شده که با توجه به مجموع اعتبار سفر دوم رئیس جمهور به استان با احتساب سهم از صندوق توسعه ملی که بالغ بر 24940 میلیارد ریال بوده است ، تاکنون 14.4 درصد از مجموع تعهدات و 35.8 درصد از تعهدات سال 1397محقق گردیده است .

 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۱۵۰


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوي .