۱۳۹۷/۱۲/۱۸

برگزاری یکصدو هفتمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی در شهرستان جوین

ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان با حضور استاندار خراسان رضوی در شهرستان جوین تشکیل جلسه داد
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی مدیر مرکز آموزش وپژوهش های توسعه وآینده نگری این سازمان گفت : در ادامه سفرهای استاندار خراسان رضوی به شهرستان های استان ، صبح  امروز یکصدو هفتمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان به ریاست استاندار خراسان رضوی در شهرستان جوین( منطقه 6 ) برگزار گردید
مدیر مرکز آموزش وپژوهش های توسعه وآینده نگری سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی تصریح کرد :  در این جلسه شرکت های هلدینگ پارسیان و فولاد سبزوار به عنوان معین های اقتصادی شهرستان جوین معرفی شدند وتفاهم نامه هایی هم در این خصوص به امضاء رسید.
احمد نجاری مقدم افزود : براساس تفاهم نامه های امضاء شده ، شرکت هلدینگ پارسیان به عنوان معین اقتصاد مقاومتی شهرستان جوین، فرماندهی بسیج سپاه جوین معین برای توسعه بخشی از روستاهای جوین، شرکت جمکو برای توسعه محلی و سرمایه گذاری شش روستا، شرکت سالار دشت جوین، معین توسعه بخشی از روستاهای جوین، شرکت پسته کاران طلای خندان ، معین توسعه سه روستا، موسسات بنی هاشم محوریت توسعه هفت روستا، و شرکت تعاونی استقلال عهده دار توسعه بخشی از روستاهای جوین شدند.
وی افزود: علاوه بر امضاء تفاهم نامه معین های اقتصادی شهرستان جوین ، 7 تفاهم سرمایه گذاری نیز به ارزش 4073 میلیارد تومان نیزبه امضا رسیدکه پیش بینی می شود ، 1018  فرصت شغلی را در منطقه ایجاد نماید.
احمد نجاری مقدم خاطر نشان کرد : مجموع رقم سرمایه گذاری های پیش بینی شده در قالب تفاهم نامه های امضاء شده تاکنون ، بالغ بر 26 هزار میلیارد تومان با پیش بینی 34 هزار فرصت شغلی می باشد.
احمد نجاری مقدم اظهار داشت : در این جلسه فرماندار ، امام جمعه ، ، وهمچنین نمایندگان مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی هریک گزارشی از توانمندی ها ، ویژگی ها و وضعیت شهرستان را ارائه کردند.
استاندارخراسان رضوی نیز در این جلسه با اشاره به تفاهم نامه امضاء شده با گفت : این تفاهم نامه در راستای اجرای طرح توسعه اقتصادی خراسان رضوی با عنوان مثلث توسعه اقتصادی منعقد شده .
علیرضا رزم حسینی افزود : طرحی که بر اساس آن نقش مشارکت همه ارکان از دادگستری تا حوزه های اجرایی و بیش از همه مردم در توسعه اقتصادی هر منطقه و بهبود معیشت اهالی آن بسیار گسترده و مهم است به خوبی دیده شده است
استاندار خراسان رضوی تصریح کرد:: تحقق رویکرد دولت در دستیابی به عدالت اجتماعی و توازن منطقه ای به تناسب شرایط اقتصادی و اجتماعی و مزیت های فرهنگی و طبیعی منطقه با تکیه بر قابلیت های بومی و طبیعی در راستای مردمی و درون زا کردن اقتصاد منطقه و توانمندسازی مردم منطقه از طریق ایجاد سازوکار فعالسازی آنها در امر توسعه و با اولویت رفع محرومیت و توسعه اقتصادی و فرهنگی مردم در روستاها بر مبنای سیاست های اقتصاد مقاومتی محور اجرای این طرح است
 

 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۱۸۶


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوي .