۱۳۹۷/۱۲/۲۳

ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان به ریاست استاندارخراسان رضوی درشهرستان چناران تشکیل جلسه داد.

به ریاست استاندار خراسان رضوی یکصدو سیزدهمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان درشهرستان چناران برگزارگردید.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی، مدیر مرکز آموزش وپژوهش های توسعه وآینده نگری این سازمان گفت : یکصد و سیزدهمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان با حضور استاندارخراسان رضوی ، قائم مقام آستان قدس، فرماندار،، امام جمعه ، رئیس دادگستری شهرستان ، نماینده حوزه انتخابیه شهرستان درمجلس شورای اسلامی و جمعی از  مدیران دستگاه های اجرایی در شهرستان چناران برگزار شد
مدیر مرکز آموزش وپژوهش های توسعه وآینده نگری سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان با بیان این که در این جلسه آستان قدس رضوی به عنوان معین اقتصادی شهرستان چناران انتخاب ومعرفی شد ، اظهار داشت : درهمین راستا تفاهم نامه ای هم فی مابین استاندار خراسان رضوی وقائم مقام آستان قدس نیز به امضاء رسید.
احمد نجاری مقدم افزود : علاوه برامضاء تفاهم نامه اقتصاد مقاومتی ، 74 تفاهم نامه دیگر نیز با ارزش سرمایه گذاری 19600 میلیارد تومان وبا پیش بینی ایجاد 5369 فرصت شغلی نیز بین سرمایه گذاران ومسئولین این شهرستان منعقد گردید.
مدیر مرکز آموزش وپژوهش های توسعه وآینده نگری سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی تصریح کرد : تاکنون درجلسات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان ، 49 معین اقتصادی برای توسعه اقتصادی ، رشد وآبادانی وهمچنین ایجاد فرصت های شغلی انتخاب ومعرفی گردیده اند . وی ارزش ریالی تفاهم نامه های امضاء شده  را  240 هزارمیلیارد ریال اعلام کرد .
قائم مقام آستان قدس رضوی نیز دراین جلسه که به عنوان معین اقتصادی شهرستان چناران انتخاب گردیده است از انتخاب ومعرفی یکی از موسسات آستان قدس درخصوص برنامه های حوزه اقتصاد مقاومتی وتدوین برنامه عملیاتی 3 ساله در همین راستا خبر داد..
استاندار خراسان رضوی نیز در این جلسه با اشاره به تفاهم نامه امضاء شده با آستان قدس رضوی گفت : این تفاهم نامه در راستای اجرای طرح توسعه اقتصادی خراسان رضوی با عنوان مثلث توسعه اقتصادی منعقد شده است .
علیرضا رزم حسینی افزود : طرحی که بر اساس آن نقش مشارکت همه ارکان از دادگستری تا حوزه های اجرایی و بیش از همه مردم در توسعه اقتصادی هر منطقه و بهبود معیشت اهالی آن بسیار گسترده و مهم است به خوبی دیده شده است
استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: تحقق رویکرد دولت در دستیابی به عدالت اجتماعی و توازن منطقه ای به تناسب شرایط اقتصادی و اجتماعی و مزیت های فرهنگی و طبیعی منطقه با تکیه بر قابلیت های بومی و طبیعی در راستای مردمی و درونزا کردن اقتصاد منطقه و توانمندسازی مردم منطقه از طریق ایجاد سازوکار فعالسازی آنها در امر توسعه و با اولویت رفع محرومیت و توسعه اقتصادی و فرهنگی مردم در روستاها بر مبنای سیاست های اقتصاد مقاومتی محور اجرای این طرح است


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۳۰۷


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوي .