۱۳۹۸/۱۰/۰۷

با حضورمعاون رئیس جمهور ساخت ۲ هزار واحد مسکونی در حاشیه شهر مشهد کلید خورد.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از ساخت ۸ هزار واحد مسکونی روستایی در استان و ۲ هزار واحد مسکونی درحاشیه شهر مشهد خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی، دکتر محمد باقر نویخت معاون رئیس جمهور ورئیس سازمان برنامه وبودجه کشور درمراسم کلنگ‌زنی ساخت 2 هزار واحد مسکونی ویژه حاشیه شهر مشهد که با حضور استاندار خراسان رضوی ورئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان برگزار شد، با اشاره به برنامه ویژه دولت برای برخی از استان‌ها، گفت : برای خراسان رضوی 10 هزار واحد مسکونی ساخته می‌شود که از این تعداد 8 هزار واحد آن در روستاها و 2 هزار واحد آن نیز به حاشیه شهر مشهد اختصاص دارد.
معاون رئیس جمهور با بیان اینکه طرح مسکن دولت به دو گروه تقسیم می‌شود، افزود: یک گروه شامل تکمیل مسکن مهر، اقدام ملی مسکن و مسکن حمایتی است که وزارت راه و شهرسازی آن را پیگیری می کند و گروه دیگر به ساخت مسکن روستایی برای محرومان بازمی‌‌گردد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تاکید کرد : در تبصره ۱۸ بودجه سال آینده کشور منابع کافی برای نوسازی بافت فرسوده و طرحهای بازآفرینی شهری پیش‌بینی شده‌ است.
محمد باقر نوبخت در حاشیه این مراسم ودرجمع خبرنگاران تصریح کرد :درشورای عالی مسکن نیز رئیس جمهوری پیگیر طرحهای بازآفرینی شهری است.
در این مراسم استاندار خراسان رضوی هم موضوع حاشیه‌نشینی را جزو دغدغه‌های مقام معظم رهبری برشمرد و تصریح کرد : مقام معظم رهبری همواره در سفرهای خود به استان پیگیر موضوع ساماندهی حاشیه شهر مشهد و اقداماتی هستند که دولت در این مناطق انجام می‌دهد.
علیرضا رزم‌حسینی با تاکید بر اینکه جمعیت موجود در حاشیه شهر مشهد به تدریج دراین مناطق ساکن شده‌اند، تصریح کرد: با توجه به اعتبارات دولتی برای حاشیه شهر مشهد به تدریج این مشکل شهر مشهد هم به سمت حل شدن پیش خواهد رفت.

 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۱۳۰


مطالب مرتبط با این موضوع :