۱۳۹۶/۰۷/۰۳

برگزاری پنجاه و نهمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان

پنجاه و نهمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان با حضورسرپرست امور اقتصادی و سرمایه گذاری حوزه  معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری  و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی و جمعی از مدیران و کارشناسان دستگاههای اجرایی استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی، بررسی پروژه ها و برنامه های استان درسال 96،دستورالعمل ابلاغی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشوردر خصوص استقرار و توسعه مرکز ملی پایش محیط کسب و کار و همچنین بسته حمایتی از صادرات غیر نفتی، بررسی و تصمیم گیری در خصوص پروژه های  اولویت دار پیشنهادی استان،  راهکارهای توسعه اشتغال، حذف موانع تولید ، حمایت از سرمایه گذاری و بخش خصوصی از جمله دستور کارهای این جلسه بود
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در این جلسه با اشاره به دستورالعمل استقرار و توسعه مرکز ملی پایش کسب وکار، گفت: راه اندازی این مرکز یکی از نیازهای مورد نیاز بوده و بایستی از ظرفیت و توان این مرکز به نحو احسن بهره برداری گردد.
رضا جمشیدی در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از  نشست اخیر سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اظهار داشت : یکی از برنامه های محوری دولت در بسته های حمایتی و مالی توسعه روستایی وعشایری است.
وی افزود : بسته های حمایتی و مالی درجهت  بهبود زندگی مردم و اشتغال پایدار بوده  و مبتنی بر توانمند سازی وتوسعه اشتغال روستایی و عشایری طراحی شده است .
دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی اظهار کرد: در راستای تحقق اهداف اقتصادی و حمایت از صادرات غیر نفتی ، برنامه حمایتی از صادرات غیر نفتی در کشور برای اجرا به سازمان توسعه تجارت ایران ابلاغ شده است.
رضا جمشیدی ادامه داد: منابع پیش بینی شده این برنامه شامل حمایت صندوق توسعه ملی، بانکی و بودجه ای است.
وی بیان کرد: بسته حمایت از توسعه صادرات غیر نفتی در چارچوب برنامه ملی پیشبرد برون گرایی اقتصاد مقاومتی و گامی بلند در توسعه صادرات غیر نفتی است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی از دبیرخانه ستاد و دستگاه های اجرایی استان خواست ضمن آسیب شناسی عملکرد اجرای اقتصاد مقاومتی در سال ۹۵، گزارش دقیقی از میزان پیشرفت و اجرای برنامه های اولویت دار اقتصاد مقاومتی در سال ۹۶ تدوین و دلایل عدم اجرا و موانع احتمالی آن را نیز احصاء و برای تصمیم گیری به ستاد مرکزی ارائه نمایند.
جمشیدی همچنین از دبیرخانه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان خواست در نحوه و ساز و کارهای گزارش گیری و نظارت بر عملکرد دستگاه های اجرایی بازنگری کند و گزارش هایی که به ستاد ارائه می شود به صورت عملیاتی، شفاف و روشن باشد و دلایل عدم اجرا و عدم توفیق برخی از برنامه ها را مشخص نماید.
سرپرست امور اقتصادی و سرمایه گذاری حوزه معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ی خراسان رضوی نیز در این جلسه درباره میزان تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی درسال گذشته و نیز چگونگی رسیدن به رونق تولید و افزایش اشتغال نیز صحبت کرد.
علی رسولیان خاطر نشان کرد: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به صورت جدی در استان پیگیری شود و از فرصت ها برای بهبود فضای کسب و کار و ایجاد اشتغال استان استفاده شود.
رسولیان افزود: هنرما باید استفاده درست از منابع محدود در توسعه پایدار استان باشد و پروژه ها بصورت جدی عملیاتی و کاربردی شود.
سرپرست  امور اقتصادی و سرمایه گذاری حوزه معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ی خراسان رضوی تشکیل یک کمیته نظارتی برای پیگیری و پیشرفت فیزیکی پروژه های استان و گزارش  به ستاد اقتصاد مقاومتی را پیشنهاد داد.
دراین جلسه بر ضرورت آسیب شناسی و کشف دلایل عدم اجرای کامل برخی تصمیمات و برنامه های اقتصاد مقاومتی در دستگاه های اجرایی استان تاکیدشد. همچنین مقرر شد، دستگاه های اجرایی استان عملکرد سال گذشته خود را مورد بررسی و بازنگری و آسیب شناسی قرار دهند و با هماهنگی دبیرخانه ستاد، پیشنهاداتی برای هر چه بهتر شدن روند اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی و سرعت بخشیدن به تحقق این برنامه ها تدوین کنند.
در ادامه این جلسه نمایندگان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و شرکت توزیع نیروی برق استان هریک طرح و برنامه های حوزه کاری خود را در خصوص اقتصاد مقاومتی ارائه کردند.

 
 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۴۷۶


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوي .