۱۳۹۶/۰۷/۱۶

سومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان رضوی در سال جاری با حضور استاندار ، نمایندگان ناظرمجلس شورای اسلامی ، و مدیران دستگاههای اجرایی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی، در این جلسه در خصوص توزیع اعتبارات  بررسی و تصویب انتقال اعتبارات هزینه ای و تملک دارایی های سرمایه ای سال جاری  دستگاههای اجرایی استان بحث شد. همچنین گزارشی از وضعیت اعتبارات سال جاری، گزارش اعتبارات و برنامه های استان در سال 1396و همچنین برنامه عملیاتی ششم توسعه استان  و توزیع تسهیلات کمک یارانه ای موضوع اعتبارات ارتقاء شاخصهای توسعه اقتصادی استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی در این جلسه به ارائه گزارشی در خصوص اعتبارات استان پرداخت وگفت: جمع کل اعتبارات عمرانی استان در سال جاری1911میلیارد تومان می باشد که از این مبلغ  27 درصد تاکنون تخصیص پیدا کرده است.
 رضا جمشیدی مجموع اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای استان خراسان رضوی را 1339 میلیارد تومان  اعلام کرد و افزود : تاکنون 267 میلیارد تومان تخصیص پیدا کرده است .وی به توزیع اعتبارات کمک های فنی و اعتباری موضوع اعتبارات ارتقاء شاخص‌های توسعه اقتصادی استان با اعتباری بالغ بر 668 میلیاردریال اشاره و اضافه کرد : از این مبلغ 25 درصد به بخش خدمات،  45 درصد به بخش صنعت و معدن و 27 درصد به بخش کشاورزی اختصاص یافته است.
علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی نیز با تبریک هفته نیروی انتظامی و روز روستا در این جلسه با بیان اینکه اشتغال و تولید مهم ترین مشکل ما در سال های اخیر بوده است که نیاز به توجه ویژه دارد، اظهار کرد: طبق آخرین آمار سازمان مدیریت و برنامه ریزی در پایان تابستان امسال، توانستیم با ایجاد حدود 175 هزار ظرفیت شغلی از مرز 2 میلیون و 100 هزار نفر شاغل در سال عبور کنیم و این خود نشان دهنده ظرفیت کم نظیر خراسان رضوی در فرصت های جدید شغلی است که با توجه به چشم انداز برنامه ششم در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: در رابطه با کمک های فنی و اعتباری علاوه بر 24 میلیارد تومان تخصیص  اعتبار پیش بینی شده در نظر داریم از 20000 میلیارد ریال اعتبار از محل تبصره 18 قانون بودجه سال 96  که برای مسائل تولید و اشتغال و 10000 میلیارد ریال که برای طرح های روستایی و عشایری کشور اختصاص یافته است ، بهره وری کافی داشته باشیم تا روستاها و مناطق محروم بتوانند روند سریع تری را برای توسعه داشته باشند.
رشیدیان با اشاره به لزوم  برنظارت مصرف این اعتبارات گفت : می بایست دستورالعملی تنظیم تا بر اساس آن روند اجرایی دستگاهها مورد رصد وپایش قرار گیرد . وی افزود به نظر می رسد با توجه به حجم اعتباری که از هفته آتی به دستگاه های ذیربط ابلاغ می گردد و با توجه به محدودیت زمانی یک ساله ای که جذب این اعتبارات دارند، در ماه های آینده شاهد رشد بسیار بالایی در تولید و اشتغال باشیم.
 
 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۴۵۹


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوي .