۱۳۹۶/۰۸/۰۸

اجرای طرح سرشماری از واحدهای پرورش قارچ همزمان با سراسر کشور در سطح استان

طرح سرشماری از واحدهای پرورش قارچ خوراکی -1396 همزمان با سراسر کشور در سطح استان خراسان رضوی به مرحله اجرا در می آید.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی معاون آمارواطلاعات این سازمان با اعلام این خبر گفت : امروزه پرورش قارچ خوراکی در سطح جهان ، از اهمیت زیادی برخوردارمی باشد و درروش های پرورش آن شیوه های جدیدی ابداع شده است .
مجید نعیمی خاطر نشان کرد : پرورش قارچ به شیوه های مدرن از 40 سال قبل درایران آغاز وطی سالهای اخیر توسعه چشمگیری داشته و دراین زمینه سرمایه گذاری های نسبتا قابل توجهی نیز انجام شده است.
معاون آمار واطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی با بیان اینکه  تنوع آب وهوایی ایران ، بستری مناسب برای توسعه این فعالیت بشمار میرود افزود : سرمایه گذاری در این زمینه می تواند نقش بسزایی در اشتغال زایی و صادرات غیر نفتی داشته باشد.
وی افزود : مرکز آمار ایران با همکاری معاونت امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی و تشکل های صنفی ذیربط ، فهرست نام و نشان واحدهای پرورش قارچ خوراکی را تهیه و برای اولین بار در سال 1380 آمارگیری از واحدهای پرورش قارچ خوراکی را انجام ونتایج آن در قالب یک نشریه منتشر نمود.
مجید نعیمی تاکید کرد : این طرح در سال های 1385و 1391 نیز اجرا ونتایج آن منتشر گردید.
معاون آمار واطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی با بیان این که طرح سرشماری از واحدهای پرورش قارچ خوراکی -1396 در سالجاری همزمان با سراسر کشور در سطح استان خراسان رضوی به مرحله اجرا درمی آید ، زمان اجرای این طرح را از 10آبان لغایت 5 آذر ماه سالجاری به مدت 20روز کاری اعلام کرد.
 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۵۲۷


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوي .