۱۳۹۶/۰۸/۲۳

اجرای طرح آمارگیری برخورداری خانوارها واستفاده افراد از فناوری اطلاعات وارتباطات باهدف محاسبه ضریب نفوذ اینترنت

طرح آمارگیری " برخورداری خانوارها و استفاده افراد از فناوری اطلاعات وارتباطات "( فاوا )
Information & Communuication Technology )   ( ICT  همزمان با سراسر کشور در سطح استان خراسان رضوی به مرحله اجرا در می آید.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی معاون آمار واطلاعات این سازمان با اعلام این خبر افزود : مرکز آمارایران در راستای اجرای وظایف قانونی خود ، طرح آمارگیری " برخورداری خانوارها واستفاده افراد از فناوری اطلاعات وارتباطات -1396 درکشور را به سفارش سازمان فناوری اطلاعات ایران به مرحله اجرا درمی آورد.
مجید نعیمی تصریح کرد : هدف از اجرای این طرح تهیه 19 شاخص بین المللی در حوزه " فناوری اطلاعات وارتباطات " در سطح استان های کشور بوده که مهم ترین آن ها ، محاسبه ضریب نفوذ اینترنت است.
وی افزود : با توجه به خلا اطلاعات در خصوص شاخص ضریب نفوذ اینترنت ، که از جمله شاخص های MDG ( اهداف توسعه هزاره) می باشد ، جمع آوری اطلاعاتی که محاسبه این شاخص  بین المللی را فراهم سازد ، بسیار ضروری به نظر میرسد.
معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ، جامعه هدف طرح آمارگیری " برخورداری خانوارها واستفاده افراد از فناوری اطلاعات وارتباطات -1396"را همه افراد عضو خانوار های معمولی ساکن ، گروهی و موسسه ای در مناطق شهری و روستایی استان در سال 1396 اعلام کرد .
مجید نعیمی ، زمان اجرای این طرح را درسطح استان خراسان رضوی همزمان با سراسر کشور از تاریخ 1396.08.29لغایت 1396.09.29 به مدت یکماه اعلام کرد..
معاون آمار واطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی خاطر نشان کرد : نتایج این طرح در سطح کل استان و همچنین مناطق شهری و روستایی کشور از سوی مرکز آمارایران منتشر خواهد گردید.


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۴۳۱


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوي .