۱۳۹۶/۰۹/۱۴

تعیین روستاهای هدف اجرای طرح توسعه اشتغال روستایی در خراسان رضوی

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گفت : 440  روستای خراسان رضوی به عنوان هدف اجرای طرح تدوین برنامه توسعه اقتصادی واشتغالزایی روستایی موضوع جزء( 1) بند ( الف) ماده(27) قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی انتخاب شده اند.
رضا جمشیدی در نخستین جلسه کمیته راهبری استانی تدوین برنامه توسعه اقتصادی واشتغالزایی روستایی استان افزود:  انتخاب این روستاها به معنای اولویت آنان در تهیه سند توسعه اشتغال روستایی در سالجاری به عنوان نخستین سال اجرای طرح مزبور است.
وی با اشاره به اعتبارات قابل توجه در بخش تسهیلات ویژه اشتغال روستایی ابراز امیدواری کرد ، با پیشبرد امور و برنامه ریزی صحیح و هدفمند شاهد اثر بخشی تسهیلات در این بخش باشیم.
رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی تاکید کرد:  نرخ بیکاری استان در بهار و تابستان امسال مطلوب بوده به طوری که در بهار امسال 17 درصد و در تابستان سالجاری 22درصد اشتغال ایجاد شده در کشور متعلق به خراسان رضوی بوده است.
جمشیدی بابیان این که مسئولیت مطالعات طرح مزبور بر عهده جهاد دانشگاهی می باشد  تصریح کرد :  در تهیه سند توسعه اشتغال روستایی فرمانداران، بخشداران و دهیاران باید همکاری ویژه ای داشته باشند.
وی افزود : پس از تهیه سند توسعه برای هر روستا در مجموع اجرای طرح بایستی به تصویب شورای برنامه ریزی وتوسعه استان برسد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی با اشاره به این که اجرای این طرح با تاخیر همراه بوده اضافه کرد :  اما می توان امیدوار بود که اجرای آن در توزیع تسهیلات اشتغالزایی روستایی سال آینده تاثیر بسزایی داشته باشد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گفت: اشتغال روستایی به ویژه اشتغال زنان در روستاها باید بسیار مورد توجه قرار گیرد و از ظرفیت آنان برای توسعه اقتصادی روستا استفاده شود.
شایان ذکر است در این جلسه، مدیران و مسئولان شرکت کننده، نقطه نظرات ، پیشنهادات و برنامه های خود را در زمینه تهیه برنامه توسعه اقتصادی واشتغالزایی روستایی استان ارائه کردند.
 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۵۵۲


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوي .