۱۳۹۶/۰۹/۳۰

برگزاری دوره آموزشی بررسی پوسته های ساختمانی و ارتباط آن با مصرف انرژی در سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان

سمینار آموزشی بررسی پوسته های ساختمانی و ارتباط آن با مصرف انرژی بارویکرد بهینه سازی مبحث نوزدهم مقررات ملی در سالن اجتماعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی ، در راستای آیین نامه اجرایی ماده 17 قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی (از مجموعه ضوابط ابلاغی سازمان برنامه و بودجه کشور) ، دوره آموزشی بررسی پوسته های ساختمانی و ارتباط آن با مصرف انرژی با رویکرد بهینه سازی مبحث نوزدهم مقررات ملی با همکاری مرکز تحقیقات راه و مسکن و شهرسازی (دفتر منطقه ای شمال شرق) ، سازمان نظام مهندسی ساختمان و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برگزار شد.
در جریان برگزاری این دوره آموزشی که با حضور متخصصین، مدیران و کارشناسان دستگاه های اجرائی استان برگزار گردید موضوعاتی همچون الزامات اجرای نمای ساختمان ها مورد بحث وتبادل نظر شرکت کنندگان در دوره قرار گرفت.
در این جلسه روش های طراحی نماهای شیشه ای مناسب برای شرایط مختلف آب و هوایی از سوی دکتر بهروز محمد کاری رئیس بخش انرژی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و استاد دانشگاه تهران ارائه گردید.
دکتر مهدیه آبروش عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی نیز روش های نصب پنجره ها در ساختمان های نوساز و موجود و نماهای هوشمند را به جمع حاضرارائه کرد.
این سمینار یکروزه با محورهای معرفی و بررسی انواع پوسته ها، اجرای نماهای دوجداره هوشمند و همچنین روشهای طراحی نماهای شیشه ای ومناسب برای شرایط مختلف آب وهوایی برگزار گردید.
شایان ذکر است در پایان برگزاری این دوره آموزشی که دارای امتیاز تمدید پروانه برای مهندسین رشته های مرتبط با نما و همچنین ارتقاء کارکنان دولت می باشد  ،گواهینامه شرکت در دوره به شرکت کنندگان داده خواهد شد.
 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۴۸۸


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوي .