۱۳۹۶/۱۰/۱۰

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی : افزایش یک دهم درصدی نرخ تورم درکل خانوارهای استان

رضا جمشیدی گفت :  نرخ تورم 12 ماهه منتهی به آذر ماه سالجاری در کل خانوار استان یک دهم درصد افزایش یافته است .
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی گفت : نرخ تورم 12 ماهه منتهی به آذر ماه سال جاری در کل خانوار استان 8.6 درصد می باشد که این رقم در مقایسه با ماه قبل از آن  یک دهم درصد افزایش  یافته است.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی ، رضا جمشیدی همچنین اضافه کرد: نرخ تورم نقطه به  نقطه کل خراسان رضوی در این ماه 8.2 درصد  بوده که نسبت به  ماه گذشته 1 دهم درصد افزایش داشته است
جمشیدی با بیان این که نرخ تورم کل خانوارکشوردر دوازده ماهه منتهی به آذرماه سال جاری 8 درصد می باشد  افزود : این رقم در مقایسه با ماه قبل از آن 2 دهم درصد افزایش داشته است .
به گفته جمشیدی تورم نقطه به نقطه کل کشور درآذر ماه سال جاری به 8.9 درصد رسید که در مقایسه با ماه قبل ازآن تغییری نداشته است .
رضا جمشیدی افزود : نرخ تورم شهری و روستایی استان طی 12 ماهه منتهی به آذرماه سالجاری به ترتیب 7.9 و 11.9 درصد بوده است که این شاخص برای کشور به ترتیب 7.8 و 9.2 می باشد.
رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی تصریح کرد  : تورم 12 ماهه منتهی به  آذر 96 در نقاط شهری کشور در گروه خوراکی ها ، آشامیدنی ها و دخانیات 12.5پوشاک و کفش6.0، مسکن5.3 و گروه بهداشت و درمان  7.6  بوده است که این ارقام برای استان به ترتیب 12.8 ،  6.0 ، 3.8 و 6.8 می باشد
  رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با بیان این که شاخص قیمت کل کالاها وخدمات مصرفی برای کل خانوار های استان ، مناطق شهری و روستایی به ترتیب 109.9، 109.1 و 113.3 می باشد، تاکید کردسال پایه شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای کشور از سال 1390 به 1395 تغییر پیدا کرده است .

 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۵۶۶


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوي .