۱۳۹۶/۱۱/۱۸

رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی ، از ابلاغ برنامه های اشتغال فراگیر و توسعه صادرات غیر نفتی و بسته های پنج گانه رونق تولید و اشتغال به دستگاه های اجرایی استان خبر داد.

شصت و دومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی (مشترک با بیست و پنجمین جلسه کارگروه اشتغال استان) با حضور استاندار خراسان رضوی برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ، استاندار خراسان رضوی در این جلسه گفت: 35 درصد از کل جذب سرمایه های خارجی خرد در کشور در مراکز جذب این  استان انجام شده است.
علیرضا رشیدیان  با اشاره به رشد صادرات و تراز مثبت تجاری در استان افزود :  بر این اساس، از ابتدای سال جاری، 25 طرح سرمایه گذاری در استان با 580 میلیون دلار در استان مصوب شده است که نسبت به سال گذشته ، رشد سه برابری دارد و استان توانسته است، ظرفیت جذب خوبی ایجاد نماید، در عین حال هنوز استان برای جذب بیشتر سرمایه، از ظرفیت زیادی برخوردار می باشد.
رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی با اشاره به روند اجرای پروژه های اقتصاد مقاومتی استان، اظهار داشت، تعداد 40 پروژه در آذرماه سال جاری به اتمام و بهره برداری رسیده است و 32 پروژه نیز بین 80 تا 99 درصد پیشرفت دارند و پیشرفت فیزیکی 42 پروژه دیگر هم تا 79 درصد می باشد.
استاندار خراسان رضوی در ادامه درخصوص تسهیلات مربوط به تبصره 16 ، از عملکرد کمیته امداد و بهزیستی استان و همراهی بانک ها در این مورد، قدردانی و ابراز امید واری کرد که روند کنونی ادامه یافته و افراد تحت پوشش در راستای عزت و کرامت انسانی به حدی از توانمندی برسند که روی پای خود بایستند.
رشیدیان ، درارتباط با  تبصره 18 نیر ابراز امیدواری کرد با توجه به ظرفیتی که در استان برای جذب این اعتبارات در بخش های صنعتی، کشاورزی و گردشگری وجود دارد، با محوریت اشتغال در شهرستان ها، توزیع این تسهیلات از سرعت بیشتری برخوردار گردد.
رضا جمشیدی ، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی ودبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی نیز در این جلسه اظهار داشت : در سال جاری روند پیشرفت فیزیکی 191 پروژه اقتصاد مقاومتی استان مطلوب بوده و علاوه بر این در سال جاری، برنامه های اشتغال فراگیر و توسعه صادرات غیر نفتی و بسته های پنج گانه رونق تولید و اشتغال به دستگاه های اجرایی ذی ربط ابلاغ شده و مراحل اجرای این برنامه ها در سطح استان فراهم گردیده است.       
 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۲۸۱


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوي .