۱۳۹۷/۰۲/۲۲

بازدید رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان از پارک علم و فناوری خراسان

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوی به همراه معاون هماهنگی برنامه وبودجه  و کارشناس ذیربط این سازمان از شرکت های دانش بنیان مستقر در مجموعه پارک علم وفناوری خراسان بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی ، رضا جمشیدی در بازدید از شرکت سامان دارو در جریان مراحل تولید داروی فاکتور هشت خون به روش نوترکیب ساخت این شرکت قرار گرفت.
در جریان این بازدید مهندس مجید طبسی مدیر عامل شرکت سامان دارو با بیان این که مدت سه سال برای تولید داروی فاکتور هشت بیماران هموفیلی، مطالعه بالینی انجام داده است اظهار داشتند ، این شرکت چهارمین شرکت در دنیا می باشد که به این فناوری دست یافته است.
 همچنین گزارشی از قیمت داروی فاکتور هشت در کشورهای مختلف جهان و قیمت تمام شده آن در ایران ارائه و اعلام شد که این شرکت در حال حاضر حدود 19 درصد از بازار این دارو را در کشور در اختیار دارد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان همچنین از شرکت کاوش صنعت طوس بازدید و با مراحل ساخت پمپ های سرعت بالای صنعت نفت و گاز و پکیج ویژه نمک زدایی نفت خام از تولیدات این شرکت آشنا شد. مهندس علیرضا ناصری حسینی، مدیر عامل شرکت کاوش صنعت ضمن ارائه گزارشی از پروژه ها و اهداف جدید صادراتی این شرکت، پیشنهاد تشکیل مینی پلنت در شهرهای مختلف کشور توسط این شرکت را عنوان نمود.
شرکت دانش بنیان بهپویان فعال در زمینه بهینه سازی مصرف انرژی، نیز مورد بازدید رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی  و هیات همراه قرار گرفت .
 در جریان این بازدید مهندس مرتضی تقوایی حسین زاده مدیر عامل شرکت بهپویان اظهار داشت : یکی از پروژه های این شرکت با شرکت آب و فاضلاب به عنوان یکی از بزرگترین قراردادهای پژوهشی این سازمان می باشد که 35 درصد صرفه جویی را در این حوزه به همراه داشته است.
رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی در دیدار رئیس پارک علم و فناوری خراسان و مدیران پارک علم وفناوری استان به قانون بودجه سال جاری کشور اشاره و اعلام کرد: قانون مذکور در بودجه سالجاری این اجازه را می دهد تا در قالب مفاد دستورالعمل ذیربط ، پارک‌های علم و فناوری از محل اعتبارات قانون استفاده متوازن از امکانات کشور تامین اعتبار گردند و سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی نیز تلاش خود را برای تحقق این امر انجام خواهد داد..
دکترحسن علم الهدایی رئیس پارک علم وفناوری خراسان هم در این بازدید از پارک علم و فناوری خراسان به عنوان نماد کامل اقتصاد مقاومتی نام برد که اختصاص اعتبار و سرمایه گذاری در آن، زمینه اشتغال بسیاری از جوانان تحصیل کرده استان را فراهم می‌آورد.
 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۵۱۸


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوي .