۱۳۹۷/۰۴/۱۲

اجرای طرح سرشماری از مرغداری های پرورش مرغ گوشتی و تخمگذار در سطح استان خراسان رضوی

طرح سرشماری از مرغداری های پرورش مرغ گوشتی و تخمگذار همزمان با سراسر کشور در سطح استان خراسان رضوی اجرا می گردد
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی معاون آمارواطلاعات این سازمان با اعلام این خبر گفت : پرورش مرغ به شکل صنعتی در ایران از سال 1333 با وارد کردن جوجه مرغ‌های یکروزه یا تخم‌مرغ‌های نطفه‌دار از نژادهای اصلاح شده خارجی آغاز شد و توسعه‌ آن در این مدت به حدی بود که امروزه توانسته است بخش قابل توجهی از پروتئین حیوانی کشور را فراهم نماید.
مجید نعیمی خاطر نشان کرد : در این‌ صنعت‌ شش فعالیت‌ اصلی ‌پرورش‌ مرغ لاین، پرورش مرغ ‌اجداد، پرورش‌ مرغ‌ مادر، تولید جوجه‌ ‌یکروزه‌، پرورش مرغ تخمگذار، پرورش مرغ‌ گوشتی‌ و یک فعالیت جنبی‌ پــرورش پولت‌ وجود دارد.
معاون سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی با بیان این که در سال‌های اخیر مرکز آمار ایران با تهیه و اجرای‌ طرح‌های ‌آماری‌ مستقل‌، توانسته ‌است‌ اطلاعات‌ آماری‌ ارزشمندی از هر یک‌ از رشته‌ فعالیت‌های‌ فوق‌ را برای‌ استفاده‌ برنامه‌ریزان و محققان‌ فراهم ‌آورد افزود : طرح سرشماری آمارگیری از مرغداری‌های صنعتی کشور- 1397 با هدف مراجعه به تمام مرغداری‌های صنعتی پرورش مرغ گوشتی و تخمگذار و بررسی فهرست چارچوب مشخصات مربوط به هر یک از واحدهای مذکور اجرا می گردد .
مجید نعیمی تصریح کرد : در این طرح بر اساس اطلاعات موجود در استان خراسان رضوی به حدود 1700 مرغداری در سطح استان مراجعه خواهد شد. وی زمان اجرای طرح سرشماری از مرغداری های پرورش مرغ گوشتی و تخمگذار کشور- 1397 را از  19  تیر لغایت  10  مرداد سالجاری به مدت 20 روز  اعلام کرد.
 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۵۵۰


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوي .