۱۳۹۷/۰۴/۱۳

اعلام نرخ تورم خراسان رضوی از سوی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان

رضا جمشیدی ، از اعلام آخرین نرخ تورم استان خراسان رضوی خبر داد.
 رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی گفت : نرخ تورم نقطه به نقطه استان در خرداد ماه سالجاری در کل خانوار استان 9.9 درصد می باشد که این رقم در مقایسه با ماه قبل از آن 2.6 درصد افزایش داشته  است
 به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه  ریزی خراسان رضوی ، رضا جمشیدی همچنین اضافه کرد : نرخ تورم نقطه به نقطه کل خانوار خراسان رضوی درنقاط شهری استان 9.4 ودر نقاط روستایی 11.8 درصد می باشد که به ترتیب نسبت به ماه قبل 2.1 و 4.3 درصد افزایش یافته است.
 جمشیدی با بیان این که نرخ تورم نقطه به نقطه خانوارهای کشوردرخردادماه سالجاری 10.2 درصد می باشد افزود : این شاخص نسبت به ماه گذشته 1.9 درصد افزایش داشته است ، همچنین این نرخ برای خانوارهای شهری 10.2 و خانوارهای روستایی 9.9 درصد می باشد  که نسبت به ماه قبل به ترتیب 1.6 و 3.3 درصد افزایش یافته است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی خاطر نشان کرد : نرخ تورم نسبت به ماه قبل درکل خانوارهای استان در خردادماه سالجاری 2.8 درصد می باشد که نسبت به ماه قبل ازآن 1.3 درصد افزایش یافته است .
وی افزود : این شاخص برای خانوارهای شهری استان 2.5 ونقاط روستایی 4.1 درصد میباشد که به ترتیب یک درصد و 2.7  درصد افزایش داشته است.
رضا جمشیدی تصریح کرد : نرخ تورم نسبت به ماه قبل در کل خانوارهای کشور نیز در خرداد ماه سالجاری 1.9 درصد می باشد که نسبت به ماه قبل 0.8 درصد افزایش یافته است. وی این شاخص را برای خانوارهای شهری کشور 1.7 و نقاط روستایی 2.7 درصد اعلام کرد که به ترتیب 0.6 و 1.8 درصد افزایش یافته است.
به گفته رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی ، نرخ تورم 12 ماهه منتهی به خرداد سالجاری در کل خانوارهای استان 7.6 درصد می باشد که نسبت به ماه قبل تغییری حاصل نگردیده  است.
جمشیدی همچنین افزود : این شاخص برای خانوارهای شهری استان 7.1 وخانوارهای روستایی 9.8 درصد می باشد که به ترتیب 0.1 افزایش و 0.2 درصد کاهش داشته است.
رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان در ادامه اظهار داشت نرخ تورم 12 ماهه منتهی به خرداد ماه سالجاری در خانوارهای کل کشور 8.2 درصد می باشد که نسبت به مدت مشابه 0.2 درصد افزایش یافته است.
جمشیدی افزود : این نرخ برای خانوارهای شهری کشور نیز 8.2 و روستایی 7.9 درصد میباشد که برای نقاط شهری 0.1 درصد افزایش ودر نقاط روستایی بدون تغییر بوده است.
رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی تصریح کرد : تورم نقطه به نقطه کل خانوار در خرداد سالجاری استان در گروه خوراکی ها،آشامیدنی ها، ودخانیات 16.5 ، پوشاک وکفش 8.4 ، مسکن 5.3 وگروه بهداشت ودرمان 5 بوده است که این ارقام برای کشور به ترتیب 13 ، 9.2 ، 10.2 و 8.2 می باشد.
رضا جمشیدی اضافه کرد : شاخص قیمت کالاها وخدمات مصرفی برای کل خانوارهای استان 117 ، مناطق شهری 115.8 .مناطق روستایی 122.3 می باشد.
 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۵۰۳


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوي .