۱۳۹۷/۰۴/۳۱

برگزاری جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان در استانداری خراسان رضوی

هفتادمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان صبح امروز در استانداری خراسان رضوی برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی، در ابتدای جلسه دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان، عملکرد اقتصاد مقاومتی استان در سال 1396 را تشریح و مجموعه اقدامات انجام شده در این خصوص را بیان کرد. همچنین کارشناسان دبیرخانه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان به ارائه اخبار اقتصاد مقاومتی کشور و اقدامات دبیرخانه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان پرداختند .
پیگیری مصوبات جلسات قبل ستاد درارتباط با پیشنهاد استفاده از ظرفیت‌های ایمیدرو در راستای تولید الکترودهای گرافیتی، تعیین سهم استان‌ از یارانه‌های حمایت از صادرات، بازسازی و تکمیل طرح‌های نیمه تمام و همچنین پیگیری پیشـنهاد ایجاد دو شـهرک صنعتی فناوری خاص «های‌تک» از جمله دستورکارهای این جلسه بود که توسط نماینده اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان و مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان توضیحات لازم در خصوص پیگیری مصوبات مذکور به جلسه ستاد ارائه گردید.
در این جلسه همچنین معاون اداره کل صدا و سیمای استان و ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک مشهد، گزارش برنامه‌های عملیاتی سال 1397 دستگاه‌های مربوطه در زمینه اقتصاد مقاومتی ارائه کردند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی نیز در این جلسه با تاکید بر اهمیت اطلاع‌رسانی صحیح و به موقع به جامعه در خصوص تحریم‌ها و پیامدهای آن خاطرنشان کرد: همانطور که    معاون اول  رئیس جمهور در آخرین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور اظهار داشت، تشکیل ستاد اطلاع‌رسانی برای شرایط تحریم موضوع مهمی است تا در مقابل جنگ روانی که دشمنان می‌خواهند به راه بیاندازند، مردم را از حقایق و واقعیت‌ها آگاه نماید و جنگ روانی دشمنان را خنثی کند.
قربان میرزایی افزود: در این ارتباط جایگاه و ظرفیت بخش خصوصی استان و متولی آن یعنی اتاق بازرگانی در شرایط فعلی، بسیار حائر اهمیت می‌باشد و ضروری است این بخش همانند دوران دفاع مقدس‌ به دولت در جنگ اقتصادی و عبور از تحریم‌های پیش رو کمک کنند.
 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۴۱۳


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوي .