۱۳۹۷/۰۵/۱۱

برگزاری سومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان رضوی

سومین جلسه شورای برنامه ریزی وتوسعه استان خراسان رضوی درسال جاری صبح امروز درمحل استانداری برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی ، دبیر شورای برنامه ریزی وتوسعه  استان در این جلسه با اشاره به آخرین وضعیت اعتبارات استان گفت : اعتبارات هزینه ای وتملک دارائیهای سرمایه ای استان تاکنون 18540 میلیارد ریال می باشد که از این مبلغ 6079 میلیارد ریال اعتبارات هزینه ای با تخصیص 43 درصد و مبلغ 12462 میلیارد ریال نیز اعتبارات تملک دارائیهای سرمایه ای با تخصیص 45.3 درصد می باشد.
رضا جمشیدی افزود : ازکل اعتبارات عمرانی ، مبلغ 5715 میلیارد ریال را اعتبارات استانی پیوست قانون با تخصیص 65.5 درصد به خود اختصاص داده است.
رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی با بیان این که  طرح های استانی مصوب قانون با 728 میلیارد ریال تاکنون 79.7 درصد تخصیص داشته اند اضافه کرد : اعتبارات قانون استفاده متوازن طی دو مرحله به استان اختصاص یافته است .
وی افزود : در مرحله اول مبلغ 4215 میلیارد ریال با 13.6 درصد تخصیص و در مرحله دوم نیز بابت عدم تخصیص تعهدات سال 1396 مبلغ 744 میلیارد ریال اختصاص یافت ، که تخصیص آن 100 درصد می باشد
دبیر شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان رضوی تصریح کرد : تعداد 26 طرح پیشنهادی کارگروه امور زیر بنایی وشهرسازی در موضوعات توسعه ای وزیر بنایی نیز به تصویب اعضای شورا رسیده است.
رضا جمشیدی در ادامه اظهارداشت : اعتبارات قانون متوازن از امکانات کشور بابت عدم تخصیص تعهدات سال 1396 به مبلغ 744 میلیاردریال بین بخش ها و شهرستان های استان براساس شاخص های مندرج دردستورالعمل اجرای بودجه توزیع گردید که به تصویب رسید.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی در جمع اعضای شورای برنامه ریزی وتوسعه استان از ابلاغ مبلغ 3100 میلیون ریال از محل جزء 77 ردیف 550000 به استان نیز خبر داد.
رضا جمشیدی در انتها اضافه کرد : بررسی وتصویب سند توسعه سلامت استان خراسان رضوی ، توزیع وتصویب مرحله دوم اعتبارات تملک دارائی های سرمایه ای استانی قانون استفاده متوازن از امکانات کشور ، بررسی وتصویب توزیع  عتبارات تملک دارائی های سرمایه ای ، بررسی وتصویب تغییرات مصوبات قبلی شورای برنامه ریزی وتوسعه استان و همچنین بررسی وتصویب مصوبات پیشنهادی کارگروه تخصصی امور زیر بنایی وشهر سازی از جمله دستور کارهای سومین جلسه شورای برنامه ریزی وتوسعه استان بود.
استاندار خراسان رضوی نیز در این جلسه خطاب به اعضای شورای برنامه ریزی وتوسعه استان ، فرمانداران و مسئولان کارگروه های اشتغال شهرستان ها گفت : باید نسبت به جذب تسهیلات مربوط به توسعه اشتغال روستایی و مناطق محروم اهتمام بیشتری صورت پذیرد تا استان با توجه به ظرفیت ها و توانمندی ها به جایگاه شایسته خود ارتقاء یابد .
علیرضا رشیدیان افزود : طی یک ماهه اخیر با تلاش هایی خوبی که در جذب تسهیلات توسعه اشتغال روستایی صورت گرفته رتبه استان از25 به جایگاه پنجم ارتقاء یافته که این امر جهش خوبی است و جای قدردانی دارد
استاندار خراسان رضوی با اشاه به اینکه از 610 میلیارد تومان تسهیلات توسعه اشتغال روستایی 305 میلیارد تومان آن در بانکهای استان است ، افزود : تاکنون کمتر از 210 میلیارد تومان جذب شده و با توجه به شرایط و ظرفیت های موجود ، باید با همکاری همه دستگاه های اجرایی استان ، بخش خصوصی و عمومی در زمینه جذب این اعتبارات تلاش های گسترده تری صورت پذیرد.
وی با اشاره به سند توسعه سلامت استان که از سوی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این جلسه ارائه گردید  اظهار داشت : این سند بایستی متناسب با سایر اسناد توسعه ای و افق 1404 تنظیم گردد. وی افزود : موضوع بهداشت و سلامت فقط یک وظیفه سازمانی برای دانشگاه علوم پزشکی نیست و همه بخشها  از صنعت ، معدن و کشاورزی در حوزه تولید تا بخش های عمومی همچون شهرداری ها و دهیاری ها که در حوزه بهداشت عمومی فعال هستند ،نیز بایستی در این موضوع مشارکت داشته باشند.

 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۴۱۶


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوي .