۱۳۹۷/۱۱/۱۷

به ریاست استاندار خراسان رضوی جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در شهرستان بینالود برگزار شد.

ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان با حضور استاندار ورئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی در شهرستان بینالود تشکیل جلسه داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی دکتر رضا جمشیدی رئیس این سازمان و دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان گفت : در ادامه سفرهای استاندار خراسان رضوی به شهرستان های استان ، بعداز ظهر امروز نود ونهمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان به ریاست استاندار خراسان رضوی در شهرستان بینالود برگزار گردید.
رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی در این جلسه ضمن تبریک فرارسیدن ایام الله دهه فجر وچهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ، وتسلیت بمناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا ودهه فاطمیه ، گزارشی را در خصوص شاخص ها و ویژگی های شهرستان بینالود ارائه کرد.
دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی با اشاره به ویژگی های جمعیتی این شهرستان اظهار داشت : جمعیت شهرستان بینالود حدود 70 هزار نفر می باشد که این رقم حدود یک درصد از جمعیت استان را شامل می شود.
وی درخصوص نرخ مشارکت اقتصادی شهرستان تصریح کرد : نرخ مشارکت اقتصادی شهرستان بطور متوسط 3 درصد از میانگین استان کمتر می باشد که شاید یکی از دلایلی که نرخ بیکاری در این شهرستان کمتر است  همین پائین بودن نرخ مشارکت اقتصادی است . وی نرخ بیکاری این شهرستان را حدود 6 درصد کمتر از میانگین استان اعلاام کرد.
رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی با اشاره به ویژگی های اشتغال این شهرستان خاطر نشان کرد : در شهرستان بینالود حدود 22 درصد شاغلین در بخش کشاورزی ، 34 درصد در بخش صنعت وساختمان . و سهم بخش خدمات نیز حدود 44 درصد می باشد.
دکتر رضا جمشیدی در خصوص اعتبارات سال گذشته این شهرستان گفت : مجموع اعتباراتی که در سال 1396 به این شهرستان اختصاص یافته است حدود 27 میلیارد تومان می باشد که حدود 50 درصد آن تخصیص پیدا کرده است.
دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی با اشاره به اعتبارات سال جاری اظهار داشت : در سال جاری علیرغم این که این شهرستان حدود 33 میلیارد تومان اعتبار مصوب داشته است  ، تخصیص آن حدود 14 میلیارد تومان ( در حدود 42 درصد ) بوده است .
دکتر رضا جمشیدی با اشاره به سخنان نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان بینالود در خصوص جمعیت سیال شهرستان بینالود وتاثیر آن بر روی توزیع اعتبارات ، تاکید کرد : سیاست سازمان مدیریت وبرنامه ریزی ، توزیع اعتبارات صرفا براساس شاخص جمعیت نیست. کما اینکه سهم استان خراسان رضوی با داشتن حدود 8 درصد از جمعیت کشور ، درحدود 5.7 درصد از اعتبارات می باشد.
وی افزود : علی رغم این مطلب و با وجود این که سهم جمعیت شهرستان بینالود حدود یک درصد از جمعیت استان می باشد ، توزیع اعتبارات در سازمان مدیریت وبرنامه ریزی با توجه به شاخصه های توسعه یافتگی که در بخش های مختلف متفاوت هست ، بطور جداگانه انجام می گیرد.
رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان تصریح کرد : سهم اعتبارات این شهرستان حدود 2.2 درصد از اعتبارات استان هست که این رقم درحدود 2 برابر سهم جمعیت شهرستان می باشد.
وی با بیان این که شهرستان بینالود از ظرفیت وپتانسیل های خوبی در بخش گردشگری برخورداراست افزود : حدود 9.5 درصد از اعتبارات بخش گردشگری استان به این شهرستان اختصاص یافته است.
دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان با اشاره به اعتبارات سفرهای رئیس جمهور تصریح کرد: سهم اعتبار شهرستان از دور دوم سفر رئیس جمهور حدود 42 میلیارد تومان می باشد که امیدواریم بزودی ابلاغ شود تا شاهد اجرائی شدن پروژه های آن نیز باشیم.
استاندار خراسان رضوی نیز در این جلسه  با تاکید بر اینکه باید در آستانه دهه پنجم انقلاب کشور را به گونه ای دیگر مدیریت کنیم ، تصریح کرد : این مدل هم الگوی اقتصاد مقاومتی ومشارکت جدی و گسترده مردم است.
علیرضا رزم حسینی افزود : در این مدل که در قالب مثلث توسعه اقتصادی با سه رکن طراحی شده ، یک رکن اصلی سرمایه گذاران و کارآفرینان و از دیدگاه دینی ما این افراد مجاهد اقتصادی هستند.
شایان ذکراست در این جلسه همچنین دو تفاهم نامه بین دو معین اقتصاد مقاومتی منطقه چهار شامل شهرستان های بینالود و چناران و با استاندار خراسان رضوی و مسئولان این شهرستان ها به امضا رسید.

 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۳۰۲


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوي .