۱۳۹۸/۰۲/۰۵

برگزاری جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی درشهرستان گناباد

به ریاست استاندار خراسان رضوی ، یکصدو بیست و دومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی در شهرستان گناباد برگزار گردید
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی دکتر رضا جمشیدی رئیس این سازمان ودبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی گفت : درادامه سفرهای شهرستانی استاندار خراسان رضوی ، صبح امروز یکصدو بیست و دومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان با حضور رئیس مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، رئیس اتاق بازرگانی ایران و خراسان ،مدیر عامل بانک رسالت ،فرماندار ، امام جمعه  شهرستان گناباد و جمعی از معاونان و مدیران کل استانداری در شهرستان گناباد برگزار شد.
دکتر رضا جمشیدی در این جلسه با اشاره به برخی شاخص های جمعیتی واشتغال شهرستان گناباد اظهار داشت : براساس نتایج آخرین سرشماری انجام شده ، جمعیت این شهرستان حدود 89 هزار نفر می باشد که این رقم حدود 1.4 درصد از جمعیت استان را شامل می شود.
رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی با اشاره به ویژگی های اشتغال شهرستان گناباد خاطر نشان کرد : نرخ مشارکت اقتصادی این شهرستان حدود 37 درصد می باشد. وی با بیان این که نرخ بیکاری شهرستان گناباد  7.6 درصد می باشد این شاخص را در نقاط شهری شهرستان 8.8 ودر نقاط روستایی 6.1 درصد اعلام کرد.
دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی تصریح کرد : حدود 29 درصد از شاغلین شهرستان در بخش کشاورزی ، 22 درصد در بخش صنعت ، معدن وساختمان و 49 درصد شاغلین شهرستان نیز در بخش خدمات مشغول بکارمی باشند.
دکتر جمشیدی با اشاره به دور اول سفر رئیس جمهور به استان اظهار داشت : درجریان دور اول سفر رئیس جمهور به استان خراسان رضوی ، مبلغ 33 میلیارد تومان اعتبار به شهرستان گناباد اختصاص یافت .
وی افزود : درجریان دور دوم سفر رئیس جمهور به استان نیر مجموعا در حدود 50 میلیارد تومان اعتبار به این شهرستان اختصاص پیدا خواهد کرد که از این رقم،  مبلغ ، 28 میلیارد تومان آن درحوزه طرح های جهاد کشاورزی ، 17 میلیارد تومان درحوزه طرح های مرتبط با آب ، 5 میلیارد تومان درحوزه بهداشت و 3 میلیارد تومان نیز مربوط به حوزه گردشگری این شهرستان می باشد.
رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی درخصوص وضعیت اعتبارات این شهرستان نیز اظهار داشت : مجموع اعتبارات شهرستان گناباد درسال 96 درحدود 25 میلیارد تومان بوده که این رقم در سال 97 به 37 میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.
وی خاطر نشان کرد : سهم اعتبارات شهرستان گناباد از 1.6 درصد درسال 96 به 2.4 درصد درسال 97 افزایش یافته است.
دکتر رضا جمشیدی اظهار داشت : در این جلسه شرکت پارت صنعت مهر گستر مسئولیت توسعه اقتصادی سه روستای مند، بیمرغ و گیسور شهرستان گناباد را در قالب معین اقتصادی بر عهده گرفت.
دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی اظهار داشت :  در این جلسه علاوه بر معرفی معین اقتصادی سه روستا ،16 تفاهم نامه سرمایه گذاری نیز به امضاء رسید
 وی افزود : بانک رسالت به عنوان معین اقتصادی شهر کاخک و اتاق بازرگانی صنابع ، معادن وکشاورزی نیز به عنوان معین اقتصادی شهرستان گناباد، تعیین ومعرفی گردیدند.
استاندار خراسان رضوی نیز دریکصدو بیست و دومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استانگفت : بزرگترین چالش امروزه کشور، نسل، جغرافیا و ایرانیت ما مسئله اقتصادی و معیشت مردم است. بر این اساس است که نزدیک 10 سال است رهبری روی مسئله اقتصادی در نام گذاری سال ها تمرکز کرده اند.
استاندار خراسان رضوی خاطر نشان کرد: ما می خواهیم در خراسان رضوی این مدل توسعه اقتصادی که جواب خود را پس داده است ، اجرا کنیم. معین ها می خواهند با مردم و برای مردم کسب و کار راه بیندازند در این راستا مجبوریم به سمت کسب و کار خرد روستایی پیش برویم.

 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۱۱۱۶


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوي .