۱۳۹۸/۰۲/۱۶

طرح آمارگیری ازهزینه درآمد خانوار همزمان باسراسر کشور درسطح استان خراسان رضوی اجرا می گردد

معاون سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی گفت : همزمان باسراسر کشور طرح آمارگیری ازهزینه درآمد خانوار درسطح استان خراسان رضوی به مرحله اجرا درمی آید.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی معاون آمارواطلاعات این سازمان اظهار داشت : طرح آمارگیری از هزینه و درآمد خانوار که یکی از مهم ترین طرح های مرکز آمار در کشور می باشد همزمان باسراسر کشور در سطح استان خراسان رضوی نیز به مرحله اجرا درمی آید.
مجید نعیمی با اشاره به اهداف اجرای این طرح خاطر نشان کرد : کاربردهای اساسی و متنوع از نتایج این طرح آمارگیری در بررسی الگوی مصرفی خانوارها، مطالعه روند مصرف کالاها و خدمات ، ارزیابی آثار سیاست های اقتصادی در زمینه تامین عدالت اجتماعی و بررسی توزیع درآمد و امکانات و تسهیلات خانوارها ، مطالعه روابط متقابل ویژگی های اجتماعی اقتصادی خانوارها ، فراهم آوردن امکان بررسی خانوارهای زیر خط فقر و نقش مهم آن در تامین اطلاعات مورد نیاز حساب های ملی و منطقه ای از جمله اهداف اجرای این طرح می باشد.
معاون سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان تصریح کرد : طرح آمارگیری از هزینه و درآمد خانوار از سال 1342 توسط مرکز آمار ایران انجام می شود و تعاریف و مفاهیم آن منطبق با سیستم حساب های ملی SNA می باشد
وی با اشاره به ماده 7 قانون مرکز آمارایران یادآورشد : برمبنای این ماده قانونی هر شخص ساکن ایران همچنین اتباع ایرانی مقیم خارج از کشور مکلفند به پرسشهای مربوط به کلیه سرشماری ها و آمارگیری ها که توسط مرکز آمارایران انجام می‌شود پاسخ صحیح دهند.
نعیمی درادامه افزود : آمار و اطلاعاتی که ضمن آمارگیری های مختلف از افراد و مؤسسات جمع‌آوری می‌شود محرمانه خواهد بود و جز در تهیه آمارهای کلی و عمومی نباید مورد استفاده قرارگیرد. وی تاکید کرد: استفاده، مطالبه و استناد به اطلاعات جمع‌آوری شده از افراد و مؤسسات به هیچوجه در مراجع قضائی و اداری و مالیاتی و نظایر آن مجاز نخواهد بود.
مجید نعیمی زمان اجرای طرح آمارگیری از هزینه ودرآمد خانوار را همزمان باسراسرکشور از اول اردیبهشت ماه سال جاری لغایت 31 فروردین ماه سال 1399 اعلام کرد.

 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۱۰۷۱


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوي .