۱۳۹۸/۰۳/۰۶

برگزاری جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی با حضور وزیر کشور

یکصدو بیست وپنجمین جلسه ستاد فرماندهی افتصاد مقاومتی خراسان رضوی باحضور وزیرکشور وجمعی از معاونین این وزارتخانه درمحل استانداری خراسان رضوی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی دکتر رضا جمشیدی رئیس این سازمان ودبیر ستادفرماندهی اقتصاد مقاومتی استان با اعلام این خبر اظها رداشت : یکصدو بیست وپنچمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی به ریاست وزیر کشور وبا حضور جمعی از معاونین این وزارتخانه ، استاندارخراسان رضوی وسایر اعضاء این ستاد، در محل دفتر استاندارخراسان رضوی برگزار گردید.
رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی دراین جلسه ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های دبیرخانه ستاد فرماندهی اقتصاد مفاومتی استان خاطر نشان کرد : از ابتدای سال 95 تاکنون 124 جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان برگزار گردیده که از این تعداد 62 جلسه آن مربوط به سال های 97 و 98 بوده است.
دکتررضا جمشیدی افزود: از ابتدای شروع بکار مهندس رزم حسینی در استانداری خراسان رضوی، تاکنون تعداد 31 جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان تشکیل شده که از این تعداد 20 جلسه آن در شهرستان ها برگزار گردیده است
استاندار خراسان رضوی در این جلسه اظهار داشت: با اجرای مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی در استان طی ماه های اخیر تلاش کرده ایم که به منظور دستیابی به توسعه اقتصادی، همدلی و همزبانی در بین ارکان حاکمیت اعم از دولتی و قضایی ایجاد شود.
علی رضا رزم حسینی افزود : مسئولیت اشتغال زایی در مناطق کمتربرخوردار و ایجاد توسعه اقتصادی فرهنگی در شهرستان های استان به شرکت های توانمند بخش خصوصی و دولتی واگذار شده است.
استاندارخراسان رضوی با اشاره به تشکیل نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی با مشارکت معین های توسعه گرا بیان کرد: در این نهاد مردمی ضمن تبادل تجربیات معین های توسعه ای به یکدیگر، با حضور مدیران دستگاه های اجرایی تصمیمات لازم برای رفع مشکلات پیش روی کارآفرینان و سرمایه گذاران اتخاذ می شود.
وزیر کشور نیز در یکصدوبیست و پنجمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی برنامه ریزی ها در راستای توسعه اقتصادی فرهنگی در خراسان رضوی را خوب، مناسب و ارزشمند توصیف کرد و یادآور شد : توقع این است که برای شرایط کنونی برنامه ریزی های ویژه ای انجام گیرد و ضمن بازنگری در اولویت ها، در راستای ایجاد منابع جدید درآمدی و کاهش هزینه ها گام برداشته شود
عبدالرضا رحمانی فضلی خاطر نشان کرد : با توجه به مهلت تعیین شده از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، ساختار جدید بودجه ریزی کشور تا دو ماه آینده کامل می شود.
وزیر کشور با تاکید بر اینکه کاهش درآمدهای نفتی کشور باید از محل صرفه جویی در هزینه ها یا تعریف منابع درآمدی جدید جبران شود، خاطرنشان کرد: مدیران استانی باید در راستای خلق منابع درآمدی جدید از محل جذب سرمایه گذاری داخلی یا خارجی و استفاده از منابع مالی در اختیار مردم برنامه ریزی انجام دهند.
رحمانی فضلی از مدیران دستگاه های اجرایی استان درخواست کرد که ضمن حفظ جایگاه نظارتی خود، موانع پیش روی سرمایه گذاری را برطرف کنند
معاون هماهنگی امور اقتصادی وزارت کشور هم در این جلسه گفت: در سال 97 حدود 30 هزار میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید پیش بینی شده بود که 37 هزار واحد صنعتی موفق به جذب مبلغ 25 هزار میلیارد تومان از مبلغ مذکور شدند.
بابک دین پرست افزود: از مجموع تسهیلات پرداختی طی سال 97 با عنوان رونق تولید، یک هزار و 734 میلیارد تومان در قالب 1772 پرونده به واحد صنعتی خراسان رضوی پرداخت شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور، صیانت از وضعیت موجود واحدهای فعال تولیدی، تلاش در جهت احیای واحدهای راکد، برنامه ریزی در راستای بازگشت واحدهای تملک شده توسط بانک ها به چرخه تولید و ارتقای ظرفیت واحدهای تولیدی را از جمله ماموریت های فرمانداران در حوزه اقتصادی  اعلام کرد.

 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۲۱۸


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوي .