۱۳۹۸/۰۴/۱۵

اجرای طرح آمارگیری از گردشگران ملی همزمان باسراسر کشور درخراسان رضوی

معاون سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی گفت : طرح آمارگیری از گردشگران ملی همزمان باسراسر کشور درخراسان رضوی نیز اجرا می گردد.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی مجید نعیمی با اعلام این خبر اظهار داشت : مرکز آمار ایران به عنوان متولی اصلی تأمین آمارهای مورد نیاز برنامه ریزان، طرحهای آماری ویژه ای را انجام می دهد وی افزود : یکی از این طرح ها، طرح آمارگیری از گردشگران ملی است که برای اولین بار در سال 1387 در سطح کشور اجرا گردید.
معاون آمار واطلاعات سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی با بیان این که تا قبل از این آمارگیری، اطلاعات منسجم و قابل اعتمادی در حوزه گردشگران ملى وجود نداشته است و در برخی موارد آمار رسمى بازدیدکنندگان از موزه ها و بناهای تاریخی تحت پوشش سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سالنامه های آماری انتشار یافته است اضافه کرد : اهمیت صنعت گردشگری در شکوفایی اقتصادی ایجاب می نماید تا نظام آماری منسجم و پویایی در این بخش استقرار یابد.
نعیمی تاکید کرد: بدون شک ایران با تاریخی کهن و فرهنگی غنی با وجود میراث فرهنگی، جاذبه های طبیعی و تنوع آب و هوایی یکی از مقصدهای مهم گردشگرپذیر جهان است که در صورت برنامه ریزی مناسب، به یکی از منابع تولید ثروت در کشور تبدیل خواهد شد.
معاون سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراستان رضوی با اشاره به استفاده کنندگان از نتایج اجرای این طرح ، برخی از کاربران مهم نتایج این طرح را ، سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی وگردشگری، سازمان برنامه و بودجه کشور، وزارت راه و ترابری، نیروی انتظامی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد.
مجید نعیمی اضافه کرد: : در این طرح، اطلاعات تفصیلی درباره فعا لیت های گردشگری و ویژگی های اجتماعی اعضای خانوارهای معمولی ساکن کشور، جمع آوری خواهد شد وی افزود: اطلاعات این طرح در سال  1398 ، برای فصل بهار گردآوری می شود.
معاون آمار واطلاعات سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان هدف از اجرای این طرح را  ، جمع آوری آمار و اطلاعات فعالیتهای گردشگری خانوار از قبیل تعداد سفر، مقصد اصلی سفر، محل اقامت ، نوع وسیله مورد استفاده ، هزینه های سفر و همچنین ویژگیهای اجتماعی اعضای خانوار مانند سن، جنس، وضع سواد و وضع اشتغال، به منظور تهیه آمارهای گردشگری و برنامه ریزی برای توسعه صنعت گردشگری کشور اعلام کرد.
وی با بیان این که روش اجرای طرح به صورت نمونه ای خواهد بود اضافه کرد : زمان اجرای طرح آمارگیری از گردشگران ملی بهار- 98 از روز سه شنبه 18تیر ماه سال جاری به مدت یک ماه می باشد


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۹۸۲


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوي .