۱۳۹۸/۰۵/۱۵

معاون سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی از اجرای طرح جامع آمارگیری از کارگاه های بازرگانی و خدمات در سطح استان خبر داد.

معاون آمار واطلاعات سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان گفت : طرح جامع آمارگیری از کارگاه های بازرگانی و خدمات همزمان باسراسر کشور در سطح استان خراسان رضوی به مرحله اجرا درمی آید.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی مجید نعیمی با اعلام این خبر اظهار داشت : طرح جامع آمارگیری از کارگاه های بازرگانی و خدمات به عنوان یکی از طرح های نوین در مرکز آمار با هدف تهیه و جمع آوری آمار و اطلاعات کاربردی و مناسب از ویژگی های این کارگاه ها در سال جاری همزمان باسراسر کشور در خراسان به اجرا در می آید.
معاون سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان تعداد کارگاه های مورد مراجعه طرح در سطح استان را 2670 کارگاه اعلام کرد وافزود شیوه اجرای طرح جامع آمارگیری از کارگاه های بازرگانی و خدمات بصورت نمونه گیری خواهد بود.
مجید نعیمی تصریح کرد : پرسشگران این طرح به ٣٠ کد فعالیت اقتصادی نظیر کارگاه های خرده فروشی، عمده فروشی، فروش و تعمیر وسایل نقلیه موتوری، اقامتگاهها ،محل های تهیه و صرف غذا و نوشیدنی، فعالیت های معماری و مهندسی،تحلیل وآزمایش فنی،فعالیت های حقوقی و حسابداری، فعالیت های بیمه،تعمیر رایانه و کالاهای شخصی و خانگی و ... مراجعه واقدام به تکمیل پرسشنامه می کنند.
وی درخصوص اهمیت اجرای این طرح یادآورشد:  به دلیل تهیه سری های زمانی منظم از آمارهای این بخش،ارایه سهم این بخش در تولید ناخالص داخلی، ارزش ستانده، مصارف واسطه، حجم اشتغال،ارزش بهره وری کارکنان و همچنین دستیابی به شاخص های فناوری اطلاعات از اهمیت به سزایی برخوردار می باشد.
معاون آمار واطلاعات سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی خاطر نشان کرد : این طرح همه ساله در سطح کشور اجرا می شود تا اطلاعاتی درخصوص وضعیت کارکنان شاغل،متوسط ساعت کار کارکنان این کارگاه ها در هفته،تعداد کارکنان استفاده کننده از اینترنت و خدمات دریافت و پرداخت الکترونیک و ارزش بهره وری کارکنان این بخش و ارقام بهنگام را با مراجعه به تمامی کارگاه های نمونه کشور بصورت جامع و فراگیر جمع آوری گردد.
نعیمی تاکید کرد : طرح جامع آمارگیری از کارگاه های بازرگانی و خدمات ، همزمان باسراسر کشور از تاریخ 15 مرداد بمدت یکماه درسطح استان خراسان رضوی نیز اجرا می گردد.


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۲۱۸


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوي .