۱۳۹۸/۰۷/۱۰

معاون سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی از اجرای طرح آمارگیری از گاوداری های صنعتی درسطح استان خبر داد.

معاون آمارواطلاعات سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان گفت: طرح آمارگیری از گاوداری های صنعتی -98 همزمان باسراسر کشور در خراسان رضوی نیز اجرا می گردد.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی مجید نعیمی با اشاره به اجرای این طرح اظهار داشت: در برنامه توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، یکی از اهداف و استراتژی‌های برنامه امور دام کشور، افزایش کمی وکیفی محصولات دامی می‌باشد که با استفاده مطلوب و اصولی از منابع و امکانات و با به‌کارگیری روش‌های نوین امکان‌پذیر می‌شود.
معاون سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی تصریح کرد: از آن‌جا که سهم قابل ملاحظه‌ای از شیر و گوشت کشور توسط گاوداری‌های صنعتی تولید می‌شود، لذا به‌منظور شناخت نحوه فعالیت و بازدهی این صنعت و برنامه‌ریزی برای افزایش تولید، افزایش بهره‌وری و بهبود کیفیت محصولات این بخش، مرکز آمار ایران طرح آمارگیری از گاوداری‌های صنعتی را در سال‌های 1369، 1373، 1389 و 1392 در قالب سرشماری و در سال‌های 1375، 1379، 1386و 1395 به‌صورت نمونه‌گیری اجرا و نتایج آن را نیز منتشر کرد.
مجید نعیمی افزود : علاوه بر آن، طرح بهنگام‌سازی فهرست گاوداری‌های صنعتی در سال 1381 در مرکز آمار ایران تهیه وتوسط وزارت جهاد کشاورزی به مرحله اجرا درآمد. وی خاطر نشان کرد :همچنین وزارت جهادکشاورزی در سال 1383 آمارگیری نمونه‌ای از گاوداری‌های صنعتی را اجرا و نتایج آن را منتشر کرده است.
معاون آمارواطلاعات سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی با اشاره به اهداف اجرای این طرح یادآورشد:  طرح آمارگیری از گاوداری‌های صنعتی کشور- 1398 جهت ارائه آمار و اطلاعات بهنگام از وضعیت گاوداری‌های صنعتی و همچنین در راستای تهیه حساب‌های ملی و تأمین نیازهای دفتر حساب‌های اقتصادی مرکز آمار ایران از تاریخ 15 مهرماه لغایت 9 آبان ماه سالجاری همزمان باسراسر کشور درسطح استان اجرا می گردد.
وی تصریح کرد : طی جلسه مشترکی که با حضورنمایندگان ادارات کل جهاد کشاورزی ودامپزشکی، سازمان های نظام دامپزشکی و نظام مهندسی کشاورزی ومنابع طبیعی وهمچنین اتحادیه گاوداران ودامداران صنعتی خراسان رضوی درمحل این سازمان برگزارگردید، هماهنگی های لازم درارتباط با اجرای مطلوبتر طرح مذکور نیز بعمل آمده است.

 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۷۴


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوي .