۱۳۹۸/۰۷/۲۹

برگزاری جلسه کارگروه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری خراسان رضوی باحضور معاون رئیس جمهور

جلسه کارگروه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری خراسان رضوی باحضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوربرگزار شد
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی، دکتر رضا جمشیدی رئیس این سازمان ودبیر کارگروه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان اظهار داشت :هفتمین جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری خراسان رضوی درسال جاری باحضوردکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان در محل دفتر استاندارخراسان رضوی برگزار شد.
معاون رئیس جمهور دراین جلسه گفت: تکنولوژی قابل خرید نیست و در طول این سالها با این تفکر اشتباه که می‌توان با پول تکنولوژی را وارد کشور کرد روبرو بوده ایم که خوشبختانه  این نگاه در حال تغییر است لذا باید در کنار هم و با یک مبارزه فرهنگی این نگاه اصلاح شود.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور بابیان این که خوشبختانه در استان خراسان رضوی، این دیدگاه که باید به سمت اقتصاد دانش بنیان برویم ایجاد شده است خاطرنشان کرد: وظیفه خود می دانیم از تمام شرکت های دانش بنیان حمایت کنیم؛ وی افزود: تا زمانی که به نیروی انسانی اهمیت کافی داده نشود شرایط به نفع کشور نخواهد بود.
وی اظهار داشت: زیست بوم علمی موجود در استان خراسان رضوی با پیشینه علمی و حضور دانشجویان این استان در سال های اخیر افزایش چشمگیر داشته که می‌تواند یک اکوسیستم علمی ایجاد کند.
رئیس بنیاد ملی نخبگان افزود: بزرگترین خیانت به کشور استفاده از منابع مالی حاصل از فروش نفت است زیرا باید با توسعه علم و دانش از ارزش افزوده آن استفاده کرد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: نتیجه ساختار جوامع متکی به نفت، دولت فربه وچاق است که به دلیل تعداد زیاد نیروی انسانی تحرک لازم را ندارد و در عین حال بخش خصوصی با چالاکی می‌تواند بسیاری از مشکلات حوزه‌های مختلف را برطرف کند
معاون رئیس جمهور با بیان این که مردم نیازهای دیگری هم دارند و دولت درحد توان خود قاد است به آنها پاسخ دهد افزود: شرکتهای دانش بنیان و بخش خصوصی ازمسیرهایی که به دست آورده اند میتوانندپاسخگوی نیازهای مردم باشند.
در این جلسه معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی نیز اظهار داشت: نظارت بر طرح الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی که در خراسان رضوی در حال اجراست بر عهده ائمه جمعه قرار دارد.
علی رسولیان ادامه داد: در این طرح شرکت های توانمند کار را برعهده می گیرند که تاکنون 102 معین اقتصاد مقاومتی محوریت کار را در مناطق مورد تعهد شروع کرده اند.
وی با اشاره به اینکه 92 درصد معین های اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی از بخش خصوصی می باشند ،افزود: 96درصد استان زیر پوشش طرح مذکور قرار دارد و بزودی همه استان نیز تحت پوشش طرح اقتصاد مقاومتی قرار خواهد گرفت.
علی رسولیان افزود: در ذیل کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان خراسان رضوی زمینه ورود شرکت های دانش بنیان فراهم شده و باید برای حل مشکلات این شرکت ها چاره ای اندیشید.
 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی نیز دراین جلسه اظهار داشت: خراسان رضوی دارای ویژگی های منحصر به فردی در حوزه های مختلف از جمله صنعت، معدن و تجارت است که هم مرزی با دو کشور افغانستان و ترکمنستان این ویژگی ها را مضاعف کرده است.
حسن جعفری با بیان این که شاهد رشد بسیار خوبی در حوزه فعالیت های دانش بنیان در استان بوده ایم افزود: تلاش می شود تا استان رتبه اول در حوزه فعالیت های دانش بنیان درکشور را نیز یدست آورد.
رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی تصریح کرد: دراین جلسه تفاهم نامه ای درحوزه طلا، جواهرات و سنگ های قیمتی بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان رضوی و کانون دانش و صنعت بازار جواهرات و سنگ های قیمتی ایران به منظور راه اندازی اولین مرکز تخصصی طلا، جواهرات و سنگ های قیمتی به امضا رسید.

 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۱۱۶


مطالب مرتبط با این موضوع :


كليه حقوق اين سايت متعلق است به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوي .